אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט ננעלה במגמה מעורבת על רקע חגיגות "בלאק פריידי" בארה"ב צילום: איי אף פי

וול סטריט ננעלה במגמה מעורבת על רקע חגיגות "בלאק פריידי" בארה"ב

נאסד"ק עלה ב-0.4% ואילו דאו ג'ונס ו-S&P 500 ירדו ב-0.1%; וול מארט דיווחה על מכירות חזקות בחנויות ובאינטרנט. מחזורי המסחר בשוק היו נמוכים משמעותית מהרגיל

29.11.2013, 20:08 | מיקי גרינפלד

המסחר בבורסות בניו יורק ננעל היום במגמה מעורבת לאחר חופשת חג ההודיה ובשעה שהרשתות הגדולות נמצאות עמוק בתוך אירועי "בלאק פריידי" - יום הקניות השנתי והפרוע הפותח את עונת השופינג של סוף השנה. בסיכום שבועי: דאו ג'ונס ו-S&P 500 ב-0.1%, ונאסד"ק טיפס ב-1.7%. בסיכום חודשי: דאו ג'ונס עלה ב-3.5%, נאסד"ק ב-3.6% ו-S&P 500 ב-2.8%.

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

יום המסחר בוול סטריט היה מקוצר והסתיים ב-20:00 שעון ישראל. לנוכח היום המקוצר והעובדה שאנשי וול סטריט רבים יצאו לחופשת סופ"ש בחג ההודיה - מחזורי המסחר בשוק היו נמוכים משמעותית מהרגיל.

בשוק הסחורות ירד השבוע הנפט עד לרמה של 92.50 דולר לחבית. המשקיעים מתינים לפגישת מדינות אופ"ק ביום רביעי.

   

החדשות המרכזיות היום לשווקים הגיעו משני כיוונים - בארה"ב מפנים המשקיעים את תשומת הלב למידע הזורם מהרשתות הקמעונאיות הנסחרות בוול סטריט על היקפי הקניות בחג ההודיה החל מהלילה. במקביל ישקלו בוול סטריט את החדשות ונתוני המאקרו המגיעים מהעולם ואת משמעותם לשוק ולחברות הבינלאומיות.

וול סטריט, צילום: איי אף פי וול סטריט | צילום: איי אף פי וול סטריט, צילום: איי אף פי

שיעור האבטלה בגוש היורו ירד במפתיע ל-12.1% באוקטובר, מרמת השיא של 12.2% שנרשמה בחודש שקדם לו; התחזית היתה כי שיעור האבטלה לא ישתנה. במקביל פורסם כי קצב האינפלציה השנתי בנובמבר עלה ל-0.9% - עשירית האחוז יותר מתחזית האנליסטים ומעל הקצב של 0.7% שנרשם באוקטובר. עם זאת מדובר בחודש העשירי ברציפות שבו קצב האינפלציה השנתי נמצא מתחת ליעד הבנק האירופי של 2% אינפלציה.

סוכנות הדירוג S&P הורידה את דירוג האשראי המושלם של הולנד לרמה של +AA. במקביל העלתה S&P את דירוגה של קפריסית לרמת -B מרמת CCC, ואת אופק הדירוג של ספרד מ"שלילי" ל"יציב". לאחר העדכון של S&P נותרו רק שלוש מדינות מאירופה בדירוג מושלם של AAA – גרמניה, פינלנד ולוקסמבורג.

בטוקיו דווח הבוקר כי מדד המחירים ביפן (ללא מחירי מזון ואנרגיה), רשם את העלייה הגדולה ביותר מזה 15 שנה. המחירים, להוציא מחירי מזון טרי ואנרגיה, עלו ב-0.3% באוקטובר, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.  

מניות במרכז

כמדי שנה, ביום שישי שלאחר חג ההודיה, המניות המרכזות את תשומת הלב הן של הקמעונאיות הגדולות, ובראשן וול מארט, בסט ביי וסירס. וול מארט כבר דיווחה על מכירות חזקות בחנויות ובאינטרנט; החברה מסרה כי בין שש לעשר בערב אתמול נרשמו 10 מיליון עסקות בחנויות שלה - וכ-400 מיליון דפים נצפו באתר האינטרנט שלה.

מניית ג'יי.סי פני, הרשת המפוארת שהלכה והידרדרה, תיפרד היום ממדד S&P 500 בעקבות הצניחה בשווי השוק שלה. היא תוחלף על ידי מניית Allegion - שנהפכה לציבורית לאחר הספין-אוף מחברת Ingersoll-Rand.

גם אתרי הקניות הגדולים ריכזו עניין, ובראשם אמזוןו אי.ביי, וכן חברות האלקטרוניקה והצעצועים הגדולות, בהן אפל ו ג'נרל אלקטריק.

בראיין סוזי, אסטרטג בכיר בפירמת בלוס, אמר היום כי לאחר מעבר מהיר על כמה מאתרי הקניות הגדולים, השנה הזו מסתמנת כהצלחה גדולה יותר של חנויות האלקטרוניקה והצעצועים ופחות של קמעונאיות הענק. "התחושה שלי היא שהקמעונאיות יצטרכו לעשות מאמץ מיוחד במהלך היום כדי לעמוד בציפיות המוקדמות", אמר.

מבין הקמעונאיות ציין סוזי את בסט ביי כזו שנמצאת בעדיפות על פני יריבותיה; זאת, לדבריו, בזכות הכנות טובות יותר לסוף השבוע מכל היבטי השיווק והעבודה הפנים ארגונית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות