אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנכדים של וולט דיסני רבים על הירושה צילום: אימג'בנק, Gettyimages

הנכדים של וולט דיסני רבים על הירושה

ביום חמישי, בבית משפט שממוקם רק 35 ק"מ מדיסנילנד, ייפגשו שני נכדיו של גאון האנימציה והוגה הפארק, למאבק ירושה מר

01.12.2013, 22:15 | סוכנויות הידיעות
במקביל לתחילת העונה הבוערת של מבקרים בפארקי דיסני מסביב לעולם, ביום חמישי ייפתח בקליפורניה אירוע משמח הרבה פחות. בבית משפט שממוקם רק 35 ק"מ מדיסנילנד ייפגשו שני נכדיו של גאון האנימציה והוגה הפארק, וולט דיסני, למאבק ירושה מר שבו מעורבים האשמות הדדיות וכ־300 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

התאומים בראד ומישל לאנד, כיום בני 43, הם ילדיה של שרון דיסני, בתו של אגדת הקולנוע, שמתה ב־1993. היא השאירה לילדיה קרן נאמנות ענקית שמנוהלת על ידי נאמנים, וקבעה כי הם יקבלו את הכסף שבקרן בחלקים בגילים 35, 40 ו־45, ובתנאי שהנאמנים ישוכנעו כי הם אנשים אחראים המסוגלים לטפל בכספים באופן זהיר.

דיסנילנד, צילום: cc by Express Monorail דיסנילנד | צילום: cc by Express Monorail דיסנילנד, צילום: cc by Express Monorail

ב־2005 בראד לאנד קיבל הודעה מהנאמנים כי הוא אינו עומד בסטנדרטים שנקבעו, בעוד אחותו מישל הוכרה כעומדת בדרישות וקיבלה את חלקה. לאנד מערער על ההחלטה הזו כשהוא מגובה באביו ביל לאנד, יזם נדל"ן שניהל את הקמת דיסניוורלד בפלורידה ב־1968 והתגרש משרון ב־1977.

מישל לאנד עברה אירוע מוחי ב־2009, ואחיה טוען שקיבלה את חלקה בקרן בגיל 40 אף שנגרם לה נזק מוחי משמעותי, ואף שהיא מנהלת אורח חיים בזבזני - כולל כמה בתים בשווי עשרות מיליוני דולרים וחכירות של מטוסים פרטיים. לאנד כתב בתצהיר כי הוא עצמו חי באחריות ו"הרבה מתחת לאמצעיו". אחותו חלקה על טענותיו ואמרה כי חזרה לתפקוד נורמלי זמן קצר לאחר האירוע.

שרון דיסני ואחותה דיאן, שמתה השנה, היו ההשראה של אביהן להקמת דיסנילנד, "המקום השמח ביותר בעולם".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות