אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בן המלך והעני - הגרסה היפנית צילום: איי אף פי

בן המלך והעני - הגרסה היפנית

יפני שנולד לפני 60 שנה להורים עשירים נאלץ לחיות בעוני ובדלות לאחר שעם לידתו הוחלף בטעות עם תינוק אחר. מה גובה הפיצוי שנפסק לו?

02.12.2013, 19:55 | סוכנויות הידיעות

יפני שנולד להורים עשירים גדל בעוני ובדלות לאחר שעם היוולדו לפני שישה עשורים, הוא נמסר בטעות להורים אחרים. התינוק השני, שנמסר להוריו, חי חיי מותרות שכללו הוראה פרטית והשכלה גבוהה. כיום הוא עומד בראש חברת נדל"ן. כך מדווח אתר ביזנס אינסיידר.

האיש (בן 60) סירב למסור את שמו – גדל במשפחה שנזדקקה לסיוע מהמדינה לאחר שאב המשפחה נפטר בהיותו בן שנתיים. על אם המשפחה הוטל לגדל את ארבעת הילדים בדירת חדר.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

הוא נאלץ לעבוד במפעל במשך שעות היום וללמוד בלימודי ערב. בהמשך מצא עבודה קבועה כנהג בחברת הובלות. הוא מעולם לא התחתן והוא מסייע כלכלית לשלושת אחיו.

התינוק השני שנולד רק 13 דקות אחריו, נמסר לידי משפחה מבוססת יחסית שדאגה לכל מחסורו.

הספקות החלו לצוף כאשר שלושת האחים מהמשפחה העשירה שמו לב שאחיהם אינו דומה כלל לבני המשפחה וב-2011 דרשה המשפחה מהבית חולים את מסמכי הלידה. בדיקות DNA שערכו הוכיחו כי אכן חלה טעות.

ההשערה היא כי אחות בתינוקיה עשתה לשניים אמבטיה והחזירה אותם לאימהות הלא נכונות.

בראיון לתקשורת סיפר האיש שנידון לחיי עוני על התדהמה שאחזה בו נוכח הידיעה. "לא האמנתי, ולומר את האמת - לא רציתי לקבל את זה".

בית המשפט המחוזי של טוקיו גזר על בית החולים לפצות את האיש ב-38.3 מיליון ין (כ-371 אלף דולר) בנזיקין בגין הבלבול. אך סכום זה קטן משמעותית מסכום התביעה המקורי שהגיש - 252.75 מיליון ין.

הוריו הביולוגים כבר אינם בחיים והאיש חש כעס רב בשל הזדמנויות חיים שנגזלו ממנו ובעיקר בשל העובדה כי לא יוכל לפגוש את הוריו הביולוגיים. אחיו הביולוגיים מבקשים לפצות על הזמן האבוד וליצור מערכת יחסים עם האיש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות