אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משה אשר: "אנחנו לא נהיה פה מקלט מס לעשירים מחו"ל" צילום: מרסלו אילת

משה אשר: "אנחנו לא נהיה פה מקלט מס לעשירים מחו"ל"

לדברי מנהל רשות המסים, הרשות הולכת לפעול לאישור חילופי אינפורמציה על הון שנמצא בחו"ל: "אנחנו נחליף מידע בקנה מידה גדול עם מדינות רבות בעולם. מדובר על רשימות שלמות של אנשים". בהתייחסו לביטול העלאת שיעורי מס הכנסה אמר: "אנחנו בעד. אנחנו לא אוהבים לעלות מסים"

02.12.2013, 14:20 | הדר קנה
"אנחנו לא נהיה פה מקלט מס לעשירים מחו"ל. אם יש נתונים על הון של יהודים המתגוררים בחו"ל ומחביאים אותו בישראל, אנחנו נעביר אותו למדינות הרלוונטיות, ונבקש מהמדינות להעביר אלינו את הנתונים שלהם על ישראלים", כך אמר מנהל רשות המסים משה אשר בפורום לשכת רואי חשבון שנערך היום.

קראו עוד בכלכליסט

אשר הסביר כי רשות המסים במהלכים מתקדמים לקבלת נתוני הון מבנקים עולמיים לגבי ישראלים. לדבריו הרשות הולכת לפעול לאישור חילופי אינפורמציה על הון שנמצא בחו"ל: "אנחנו נחליף מידע בקנה מידה גדול עם מדינות רבות בעולם. מדובר על רשימות שלמות של אנשים ולא בודדים. כרגע אנחנו בהליך מואץ עם משרד המשפטים וזה כבר עבר הצעת מחליטים בכנסת. לכן מי שיודע שללקוחות שלו יש הון בחו"ל אני מציע לפנות לנוהל גילוי מרצון - אנחנו בדיונים לפשט את הנוהל ולייצר מסלול ירוק לכסף הקטן יותר".

משה אשר, צילום: עמית שעל משה אשר | צילום: עמית שעל משה אשר, צילום: עמית שעל

אשר דיבר גם על החלטת שר האוצר לפיד לביטול העלאת שיעורי מס הכנסה שהייתה אמורה לחול החל משנת 2014: "לאחרונה ביטלו את הכוונה לעלות את שיעורי מס הכנסה, שנידון בחוק ההסדרים, ואנחנו בעד. אנחנו כרשות מסים לא אוהבים לעלות מסים, אלא להוריד אותם ולגבות אותם. המשפט של שוויון בנטל הוא לא רק סיסמא - דרך גביית ההון השחור, דרך צמצום תכנוני מס. מחובתנו כרשות מסים להביא לחקיקה נכונה וצודקת".

הוא דיבר גם על תיקון עיוותים במשק שאחד מהם לדבריו הוא החוק לחישוב נפרד לבני זוג נשואים: "שר האוצר בעצה אחת עם רשות המסים שינה את החישוב הנפרד לבני זוג העובדים באותה עסק. זה עיוות שליווה אותנו הרבה שנים וכעת הוא נסגר-  החל מ-1 בינואר 2014. אנחנו בעד סגירת העיוות כל עוד לא מנצלים לרעה ורושמים בני זוג ברישום פיקטיבי".

הוא המשיך: "בימים אלו ישנה ועדה בינמשרדית ברשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר לצמצום המזומן במשק. כולם יודעים שרוב ההון השחור מועבר בעסקאות מזומן גדולות. באירופה מקובל להגביל את הסכום בין 1,000 יורו ל5,000 יורו. אנחנו נקבע רף שמתאים למשק הישראלי לצמצום המזומן וזה יוכל לצמצם מכיוון אחר את תופעת ההון השחור במשק הישראלי".

אשר אף הבטיח: "בצד התפעולי בחודשים הקרובים נקלוט מאות עובדים חדשים לרשות המסים. כיום עובדים ברשות 6,000 איש וזה לא מספיק. יש מספר פרויקטים שנמצאים על השולחן שבסופם נהיה יותר אפקטיביים ויעילים - ידוע שאנחנו לא עושים ביקורת לא על כל התיקים, אלא על חלקם ולכן במקום לחפש מחת בערימה של שחט נעשה שיטה ממוקדת לאיתור התיקים הבעייתיים".

לסיכום אמר: "השנה תסתיים עם עודף גבייה של לפחות 6 מיליארד שקל מעל התקציב שנקבע - חלק כתוצאה של דברים חד פעמיים כמו הרווחים הכלואים ועסקאות גדולות, אבל חלק לא מובטל זה עבודת הגבייה של רשות המסים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות