אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות השידור לא תשתמש עוד בעורכי דין חיצוניים לגביית אגרה

רשות השידור לא תשתמש עוד בעורכי דין חיצוניים לגביית אגרה

השימוש בעורכי דין חיצוניים מייקר ומסרבל את הליך הגבייה מחייבים, ולפיכך תיבדק האפשרות להשתמש ברשות האכיפה והגבייה הממשלתית. זאת בעקבות בקשת שר התקשורת ארדן. היו"ר אמיר גילת: "ההחלטה היא סנונית ראשונה בדרך להתנהלות נכונה יותר"

02.12.2013, 16:49 | אופיר דור

מליאת רשות השידור החליטה היום (ב') פה אחד להיענות לדרישה של שר התקשורת גלעד ארדן להפסיק את השימוש בעורכי דין חיצוניים לטיפול באיתור מקלטים וגביית חובות אגרה, וזאת כבר בתחילת 2014. המליאה החליטה כי הנהלת הרשות תכין תוכנית ובה תיבדק האפשרות לגביית האגרה באמצעות רשות האכיפה והגבייה הממשלתית.

יו"ר הרשות, אמיר גילת, מסר היום כי "הרשות מחויבת למצוא דרכים חדשות להתמודדות עם נושא גביית אגרת הטלוויזיה שתטיב עם האזרחים. ההחלטה היא סנונית ראשונה, כך אנו מקווים, בדרך להתנהלות נכונה יותר עד למציאת פתרונות ארוכי טווח".

קראו עוד בכלכליסט

ארדן פנה לפני שלושה שבועות לגילת וטען כי הפנייה לעורכי דין חיצוניים מסרבלת ומייקרת את הליך הגבייה. "השיטה הנהוגה כיום, במסגרתה כל חוב ללא קשר לגובהו, מועבר לטיפול משרד חיצוני, מסרבלת ומייקרת את הגבייה שלא לצורך", כתב ארדן לגילת, "במסגרת הליכי הגבייה נוצרים מצבים אבסורדיים שבהם היתרה המורכבת משכר טרחת עורכי דין והריבית הנצברת, מגיעה לשיעורים של פי כמה וכמה מהחוב שבגינו נפתח הליך הגבייה".

עיקול טלוויזיה על חוב (ארכיון), צילום: אלכס קולומויסקי עיקול טלוויזיה על חוב (ארכיון) | צילום: אלכס קולומויסקי עיקול טלוויזיה על חוב (ארכיון), צילום: אלכס קולומויסקי

משרדי עורכי הדין גם הואשמו לא פעם בניהול תהליך אגרסיבי נגד חייבי אגרה. תהליך זה פגע מאוד בתדמית של רשות השידור.

 

בנוסף, החליטה מליאת הרשות על מינוי ועדת איתור לתפקיד מנהל אגף שירות לקוחות ברשות השידור, התפקיד שאמור להחליף את הפונקציה של סמנכ"ל גבייה.

סמנכ"ל הגבייה של רשות השידור אבי כ"ץ מכהן בתפקיד כבר עשרות שנים. כהונתו הוארכה פעמיים בשנה האחרונה למרות שהגיע לגיל פרישה, וזאת על ידי ועדת משנה של הוועד המנהל ברשות. כרגע תאריך הפרישה שלו הוא סוף 2013.

כ"ץ זוכה לתמיכה מהנהלת רשות השידור אך לביקורת רבה מצד גורמים אחרים בשל התלונות הרבות המופנות כלפי אגף הגבייה שבראשותו ועל שיטות הפעולה שלו. כ"ץ גם נחשב כמי שמתנגד להעברת תהליך הגבייה לרשות הגבייה הממשלתית. עם זאת אין לשלול כי בסופו של דבר יוארך חוזהו של כ"ץ במספר חודשים נוסף עד לסיום תהליך מציאת מחליף.

היציאה למכרז לתפקיד מנהל אגף קשרי לקוחות ואי-הארכת כהונתו של סמנכ"ל הגבייה ברשות הושגה בין השאר בעקבות מאבק של תנועת "הצלחה" והיועץ המשפטי שלה עו"ד אלעד מן, שהופיע היום מול מליאת רשות השידור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
10 ו-2 הכי נמוכים שיש. כנסו
מה ניסגר אתכם חברים, התוכן. בערוצים המסחריים הוא שטחי ורדוד. ופונה למכנה המשותף הנמוך ביותר האפשרי - בשם הרייטינג, הכל בשם הרייטינג. ריאליטי מכל הסוגים , תרבותחת (לא,זו לא טעות כתיב, זה הלחם של תרבות ותחת) של רכילות והתמקדות בחזה שופע, או באלימות. תראו. תענוג של מבט שני, רואים עולם וגם חדשות בלי ה״לכלוך״ שבערוצים המסחריים. נכון שהרשות היא. מחלבה לא יעילה, ובכך צריך לטפל (טיפול שורש), אבל אין ספק שזהו התוכן האיכותי ביותר שקיים היום בטלוויזיה.
הירושלמי  |  02.12.13
לכל התגובות