אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופית: אופיס דיפו נמכרה לריטייל של רונן לוי תמורת 1.4 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

סופית: אופיס דיפו נמכרה לריטייל של רונן לוי תמורת 1.4 מיליון שקל

הפעלת הרשת מותנה בכמה תנאים בהם, אישורם של משכירי 15 חנויות לפחות למסור את החזקה בחנויות לידי החברה וכן אישורה והסכמתה של אופיס דיפו העולמית

02.12.2013, 19:15 | זוהר שחר לוי
בית המשפט המחוזי מרכז אישר הערב (ב') את מכירת הפעילות של אופיס דיפו לריטייל 3000, בבעלות רונן לוי, תמורת 1.4 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כמה ימים פנו המפרקים הזמניים של אופיס דיפו, עוה"ד ישראל בכר ודוד פורר, לבית המשפט וביקשו לאשר את מכירת הרשת ללוי, לאחר שכבר הוצא צו פירוק לחברה, החנויות נסגרו והעובדים פוטרו. "זהו ניסיון אחרון 'להציל' את מקום עבודתם של כ-800 עובדי החברה", כתבו המפרקים בבקשתם.

לפי ההסכם שנחתם בין המפרקים הזמניים לבין ריטייל 3000, ואושר הערב, הפעלת הרשת מותנה בכמה תנאים: אישורם של משכירי 15 חנויות לפחות למסור את החזקה בחנויות לידי החברה וכן אישורה והסכמתה של אופיס דיפו העולמית לרכישה. אופיס דיפו העולמית הגיעה להסכמה עם ריטייל וכי בחודש הקרוב אמור להיחתם ההסכם ביניהן.

אחד מסניפי אופיס דיפו (ארכיון), צילום: נמרוד גליקמן אחד מסניפי אופיס דיפו (ארכיון) | צילום: נמרוד גליקמן אחד מסניפי אופיס דיפו (ארכיון), צילום: נמרוד גליקמן

ריטייל, כך לפי הבקשה שהוגשה לבית המשפט, תפעיל במשך 30 יום את הרשת תחת המותג אופיס דיפו ובזמן הזה תנהל משא ומותן מול אופיס דיפו העולמית לקבלת הזיכיון במותג.

תנאי נוסף היה אישור של הממונה להגבלים עסקיים לביצוע העסקה, ולכן נדחתה ההכרעה באישור המכירה מאתמול להיום, לפי החלטת שופטת בית המשפט המחוזי מרכז עירית וינברג נוטוביץ.

רו"ח קינן ממן מטעם ריטייל 300 מסר: "אני מברך את בית הדין על כך שהצליח להגיע להבנות ולהשלים את עסקת רכישת אופיס דיפו מהמפרקים. כל הצוות של ריטייל 3000 משנ מותניים מהלילה על מנת לפתוח את הסניפים במהירות האפשרית. אנחנו שמחים שנפלה בחלקנו הזכות להציל את מקום פרנסתם של מאות משפחות. סמוכים ובטוחים שבשילוב ידיים של כל הגורמים העוסקים במלאכה, קרי הרוכשים, הספקים, העובדים והמפרקים נוכל להבריא את הרשת ולהעביר אותה במהירות לפסים של צמיחה והתחדשות. בנוסף, אנחנו שבים וקוראים לכל בעלי הנכסים שטרם הגיעו איתנו להבנות לחזור לשוחן המו"מ ולמצות את התהליך על מנת לאפשר לנו להגיע איתם להבנות כפי שעשינו עם מרבית בעלי הנכסים, על מנת שנוכל להגדיל את מצבת העובדים שנוכל לקלוט לחברה החדשה וכדי שנוכל להוציא את החברה מהמשבר במהירות גדולה יותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
המחיר של הרשת
בניסיוני ברשתות מחירה המחיר מתיחס ל 50% מערך הסחורה שנשארה בחניות למפרקים יש רק ינטרס אחד לקבל כמה שיותר כסף לכן הם מחרו את הרשת בכסף קטן נכון עשה הקונה שקנה את הרשת בתנאי שבעלי 15 החניות יתנו לרשת להמשיך וכן להמשיך לא לשלם את השכיריות לזמן קצוב. ולבעלי החניות כדאי לתת את החניות כי רק חברה כזאת תשלם את דמי בשכירות הגבוהים. או לא
מאיר , ראשון לציון  |  03.12.13
9.
סוס מת - מאוחר מדי, ועצה לספקים רק במזומן
המשק הישראלי לא צריך את רשת אופיס דיפו אבד עליה הכלח יש עודף חנויות בישראל ועודף סחורה במפעלים בסין, מאז תחילת 2011 שאופיס בקשיים, תפסו את השוק שחקנים אחרים, הרווחיות ב 70% מהמוצרים נמוכה עקב תחרות, אם הקונה יצליח וירוויח - מגיע לו פרס ישראל באשר לנאמנים, כישלון מוחלט! הם והשופט שאישר המכירה לאבי מלכה, היו קונים רציניים עם כסף אמיתי, אבל הם חיפשו מספר גבוה יותר, (ממנו נגזרת עמלתם) בה בשעה כשלא השכילו להבין שכול יום שעובר קובר את אופיס עמוק יותר, הצעה של חברה עם יכולות כספיות אולי הייתה מצילה את הרשת בסיבוב הראשון, לו עמד השופט על התניית המכירה בבדיקת היכולת הכספית של אבי מלכה אופיס לא הייתה מגיעה למצבה היום,
ליאון , חיפה  |  03.12.13
לכל התגובות