אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 20 שנה של ניסיונות מכירה: המגרש ברחוב גאולה בת"א קרוב לגאולה צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

אחרי 20 שנה של ניסיונות מכירה: המגרש ברחוב גאולה בת"א קרוב לגאולה

בולווארד של עמי פדרמן מנהלת מו"מ לרכישת המגרש ב־136 מיליון שקל מידי משפחת צויבל. שני ניסיונות מכירה קודמים למנחם אורן ולגינדי השקעות לא צלחו

03.12.2013, 06:56 | עינת פז-פרנקל

חברת בולווארד של איל המלונאות עמי פדרמן מקיימת משא ומתן לרכישת מגרש בשווי של כ־136 מיליון שקל ברחוב גאולה מידי קבוצה בראשות משפחת צויבל, כך נודע ל"כלכליסט". במתחם עתידות לקום 91 דירות, והיקף ההכנסות הצפויות מהן נאמד בכ־350 מיליון שקל.

לפי עסקת הקומבינציה הנרקמת, בעלי הקרקע יקבלו כמחצית מההכנסות ממכירת הדירות העתידית, כאשר חלק מהסכום יעבור אליהם כמקדמה עם חתימת ההסכם. השטח הבנוי של המגרש כולל כ־15 אלף מ"ר ברוטו או כ־164 מ"ר ברוטו לדירה, בממוצע. 

המגרש ברחוב גאולה בת"א, צילום: אוראל כהן המגרש ברחוב גאולה בת"א | צילום: אוראל כהן המגרש ברחוב גאולה בת"א, צילום: אוראל כהן

באזור זה של תל אביב קרקע ליחידת דיור עולה כ־1.5 מיליון שקל, ומחירי דירות 4 חדרים נעים בין 3–4 מיליון שקל. לפי נתוני רשות המסים, בקיץ נמכרה ברחוב גאולה, לא הרחק מהמגרש המדובר, דירת 3 חדרים בקומה 3, בשטח של 57 מ"ר, ב־2.35 מיליון שקל. העסקה משקפת מחיר למ"ר של כ־41 אלף שקל, שנחשב יחסית גבוה בתל אביב, שבה המחיר הממוצע למ"ר עומד על כ־27 אלף שקל.

המגרש ממוקם ברחוב גאולה בין הרחובות הכובשים והירקון, ומשמש כיום ברובו לחניון. הוא אחד המעטים שמוצעים כיום למכירה ברחוב המבוקש, המתאפיין בבנייה נמוכה יחסית, ובמרחק הליכה מחוף הים. למתחם היסטוריה ארוכת שנים שבה ניסו בעליו למכרו: ב־1994 חתם איש העסקים מנחם אורן על הסכם קומבינציה לרכישת המגרש, המשתרע על כ־2.5 דונם, באמצעות חברת פרויקט אורנים מבנים. לאחר סכסוך משפטי של כעשור בוטל הסכם הקומבינציה, והמגרש חזר לשוק באמצע העשור הקודם.

בקיץ 2011 דיווחה חברת גינדי השקעות כי הגיעה להסכם עקרונות לרכישת המגרש בהסכם קומבינציה. לטובת גינדי השקעות ולטובת שותפתה לפרויקט קבוצת לב העיר, עדיין קיימת הערת אזהרה בנוסח הטאבו של המגרש, כך עולה מנתוני לשכת רישום המקרקעין בתל אביב. המשמעות היא שלא ניתן להתקדם בעסקה עתידית מבלי שתוסר הערת האזהרה בהסכמת גינדי וקבוצת לב העיר.

חברת בולווארד של פדרמן ושי פולונסקי תכננה ויזמה 11 פרויקטים ומסרה כ־250 דירות. פדרמן כיהן כמנכ"ל רשת מלונות דן וכיום מכהן כסגן יו"ר מועצת המנהלים שלה וכנשיא התאחדות המלונות. במסגרת תפקידיו יזם והקים את מגדל קינג דיוויד הצמוד למלון דן תל אביב, מלון דן אילת ועוד. כפי שנחשף ב"כלכליסט" החודש, בולווארד מקיימת משא ומתן לרכישת מגרש למגורים בשווי של יותר מ־100 מיליון שקל ברחוב רוטשילד מידי קבוצה בראשות איש העסקים אהוד בן ש"ך. חברת בולווארד ובא כוחה של משפחת צויבל סירבו להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות