אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פינוק חדש לעשירים - מלון שמדמה חיי עוני

פינוק חדש לעשירים - מלון שמדמה חיי עוני

בית מלון יוקרתי בדרום אפריקה הקים שכונת פחונים מזויפת הכוללת צריפי ברזל, שירותים חיצוניים ומקלטי רדיו המופעלים על סוללות. צפו בסרטון הדמיה

04.12.2013, 14:10 | סוכנויות הידיעות
תיירים עשירים מבקרים לעיתים גם במדינות עניות, אך לרוב מבלי להיתקל בתנאי העוני הקשים שהאזרחים חווים על בסיס יומי. לפיכך אתר נופש ברמה של חמישה כוכבים בדרום אפריקה החליט לתת להם אפשרות לטעום את החוויה ה"אמיתית". מגזין טיים מדווח כי אמויה, בית מלון וספא יוקרתי (Emoya Luxury Hotel and Spa ) בדרום אפריקה הקים שכונת פחונים מזויפת, כך שהלקוחות העשירים המגיעים לנפוש יכולים להעמיד פנים שהם "יורדים לעם בתוך הסביבה הבטוחה של שמורת טבע פרטית".

אבל אל דאגה, אף ש"שכונת הפחונים" כוללת צריפי ברזל צבעוניים, שירותים חיצוניים ומקלטי רדיו המופעלים על ידי סוללות, המתכננים עצרו שם, ולא המשיכו להציג מאפיינים ריאליסטיים אחרים. "זו שכונת הפחונים היחידה בעולם שמצוידת בחימום רצפה ואינטרנט אלחוטי חופשי", מציינים באתר האינטרנט של המקום.

המקום מתואר כמושלם לימי גיבוש בעבודה או לעריכת מסיבות נושא. הרי מה יכול להיות חגיגי יותר מלהעמיד פנים שלא גומרים את החודש בזמן שבעצם מבזבזים שליש מההכנסה החציונית בדרום אפריקה בלילה אחד.

תיירות עוני, המכונה גם poorism, אינה תופעה חדשה. סיורים "מציאותיים" נערכים כבר שנים בשכונות העוני של מומביי וריו דה ז'נרו.

אף שהמוסריות מאחורי הרעיון לבקר בשכונת פחונים כאילו מדובר היה בתערוכה במוזיאון, או שמורת טבע, בהחלט מוטל בספק, הניסיון לחוות את החוויה מבלי לראות את אותם האנשים שאלה הם החיים האמיתיים שלה, מצביעה על אטימות מסוג חדש לגמרי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות