אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרישת אלשיך: העליון דחה בקשת רחל סופר להעביר הדיון בעניינה מביהמ"ש בת"א צילום: אוראל כהן

פרישת אלשיך: העליון דחה בקשת רחל סופר להעביר הדיון בעניינה מביהמ"ש בת"א

תיק פשיטת הרגל של סופר התנהל עד כה בפני השופטת אלשיך שפרשה. סופר ביקשה להעביר את התיק לבימ"ש אחר כי "השופטים בת"א מושפעים מהשופטת שפרשה"

03.12.2013, 14:21 | זוהר שחר לוי
בית המשפט העליון דחה את בקשתה של החייבת רחל (סייג) סופר ביקשה להעביר את תיק פשיטת הרגל שלה מבית המשפט המחוזי בתל אביב לבית משפט אחר בטענה כי "השופטים בתל אביב מושפעים מהשופטת שפרשה ורדה אלשיך". העליון גם מתח ביקורת על סופר: "יש להתפלא על התעוזה להעלות טענה כה חסרת שחר, על פי גישתה של סופר ראוי היה אולי לפסול את כל השופטים בישראל ".

תיק פשיטת הרגל של סופר ובן זוגה התנהל עד כה בפני השופטת אלשיך, שפרשה בחודש שעבר מכס השיפוט. סופר לא הייתה מרוצה מהאופן בו ניהלה אלשיך את הדיונים בתיק, בין השאר כשהתעקשה לפני מספר חודשים להגיע פיזית לביתה של סייג סופר כדי לנהל דיון, לאחר שהאחרונה טענה כי היא חולה ולא תוכל להתייצב לדיון בבית המשפט.

קראו עוד בכלכליסט

עם פרישתה של אלשיך, עבר הדיון בתיק פשיטת הרגל לשופט בית המשחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין, אולם לטענת סופר רוחה של אלשיך עדיין שורה על שופטי המחוזי בתל אביב דבר שימנע כי תקבל משפט צדק. בבקשה שהגישה סופר לבית המשפט העליון, היא דרשה להעביר בכלל את הדיון בתיק פשיטת הרגל שלה לבית משפט מחוזי אחר, לבאר שבע או לירושלים.

השופטת בדימוס ורדה אלשיך, צילום: אוראל כהן השופטת בדימוס ורדה אלשיך | צילום: אוראל כהן השופטת בדימוס ורדה אלשיך, צילום: אוראל כהן

"רוח המותב הפורש תהיה שורה על התיק גם כעת וכל שופט שהינו 'בשר ודם' בבית המשפט המחוזי בתל אביב, לא יכול להתעלם מהאווירה ששרתה בבניין", נכתב בבקשה. "יש חשש ממשי כי לא יעשה צדק עם המבקשים, אף שעניינם הועבר לטיפול בפני שופט אחר, כי למרום תפקידה של ורדה אלשיך כסגנית נשיא המחוזי (לשעבר) עדיין השפעה רבה בין כותלי בית המשפט".

נשיא בית המשפט העליון, אשר גרוניס, דחה כאמור בשבוע שעבר על הסף את בקשתה של סופר, אף מבלי לבקש את תגובתו של הנאמן בתיק, עו"ד איתן ארז. "אין כל מקום להיעתר לבקשה", כתב הנשיא בהחלטתו, "יש להתפלא על התעוזה להעלות טענה כה חסרת שחר כלפי שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב. אין כל חשש ששופטי המחוזי לא יטפלו בהליכים המתנהלים נגד בני הזוג בלא דעה קדומה, בלא השפעה חיצונית כלשהי אלא בפתיחות מלאה. על פי גישתם של המבקשים ראוי היה אולי לפסול את כל השופטים בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות