אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קאנטר: ווינדוס פון צוברת תאוצה באירופה צילום: ניצן סדן

קאנטר: ווינדוס פון צוברת תאוצה באירופה

מערכת ההפעלה של מיקרוסופט מחזיקה כעת ב-10% מהשוק האירופי ואף עקפה את iOS באיטליה. המקור להתחזקות הוא מכירות מכשירי נוקיה, שזינקו השנה ב-40%. בתוך כך, אושרה בארה"ב רכישת החברה ע"י מיקרוסופט

03.12.2013, 16:06 | הראל עילם
ווינדוס פון הצליחה להתייצב כמערכת ההפעלה השלישית בגודלה במערב אירופה, עם נתח שוק של 10% מכל המכשירים שנמכרו ברבעון השלישי של 2013. כך עולה מנתוני חברת המחקר קאנטר.

קראו עוד בכלכליסט

לפי החברה, נתח השוק הגדול ביותר של מערכת ההפעלה הסלולרית של מיקרוסופט הוא באיטליה, שם היא מחזיקה ב-16.1% - מה שהופך אותה למערכת ההפעלה השניה בגודלה אחרי אנדרואיד עם 68.8% ואף לפני האייפון, המחזיק במדינה ב-10.1% בלבד. נתונים אלו עולים בקנה אחד לשל חברת המחקר IDC שהבחינה בתחילת השנה שווינדוס פון מצליחה במיוחד באירופה.

לווינדוס פון יש גם נוכחות חזקה בצרפת (12.5%) ובריטניה (11.9%). בגרמניה וספרד נתח השוק שלה נמוך מ-7%. בסך הכל, ווינדוס פון צמחה מ-4.8% ברבעון המקביל אשתקד ל-10.2% ברבעון הקודם. מערכת ההפעלה גם הצליחה להתחזק בארצות הברית, שם היא צמחה מ-2.5% ל-4.8% מהשוק באותה תקופה ובאוסטרליה, בה רשמה עלייה מ-4% ל-7.3%.

מכשיר ה-8S של HTC, צילום: ניצן סדן מכשיר ה-8S של HTC | צילום: ניצן סדן מכשיר ה-8S של HTC, צילום: ניצן סדן

ביפן, שם המדידה החלה רק השנה, למערכת ההפעלה יש נתח שוק זעיר העומד על 0.4% בלבד. באופן מעניין, יפן היא המדינה היחידה ברשימה בה לאייפון יש יותר כוח מאנדרואיד - iOS מחזיקה ב-61% לעומת 36% לאנדרואיד.

השוק היחידי בו ווינדוס פון איבדה גובה היה בסין, שוק שבעבר החזיקה בו מיקרוסופט נתח משמעותי עם מערכת ההפעלה ווינדוס מובייל. נתח השוק שם ירד מ-3.9% ב-2012 ל-3.5% השנה.

השיפור במכירות ווינדוס פון נבע בעיקר מהתחזקות מותג הלומיה של נוקיה, שאחראי ליותר מ-90% מכלל מכירות מערכת ההפעלה. בדו"ח האחרון שלה כחברה עצמאית, יצרנית הטלפונים הפינית הודיעה כי מכירות מכשירי הלומיה עלו ב-40% במהלך השנה האחרונה.

רכישת נוקיה אושרה

מלבד פרסום נתוני קנטר המעודדים, נוקיה גם יכולה לרשום לזכותה התקדמות משמעותית בעסקת הרכש הענקית עם מיקרוסופט - משרד המשפטים האמריקאי אישר את העסקה. הדירקטוריונים בשתי החברות כבר אישרו את העסקה, אבל עסקאות כה גדולות זקוקות בדרך כלל את האישורים של שלושת הגופים הרגולטוריים בשווקים העיקריים - של משרד המשפטים האמריקאי, הנציבות האירופית והממשל הסיני.

הנציבות האירופית צפויה לדון ולאשר את העסקה מחר (ד'). הממשל הסיני גם הוא צפוי לאשר בקרוב את העסקה ולא להביע כל התנגדות, אבל בעבר הממשל עיכב ביותר מחצי שנה את האישור של רכישת מוטורולה מוביליטי על ידי גוגל - בין השאר בגלל הסכסוך המתמשך בין החברה והממשל הקומוניסטי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות