אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיצול מאורות

פיצול מאורות

המעצבת הישראלית המצליחה איילה צרפתי עזבה את אקווה קריאיישנס, מותג התאורה שייסדה. הפרידה המקצועית מלווה בפרידה אישית ובהעברת מושכות העיצוב לבעלה לשעבר אלבי

04.12.2013, 09:30 | יונת נחמני

בני הזוג אלבי ואיילה צרפתי נפרדים בחייהם האישיים והמקצועיים: המעצבת הבינלאומית עוזבת את מותג התאורה והרהיטים הישראלי אקווה קריאיישנס, ותתמקד כעת בעיצוב פריטי וואן אוף.

המעצבת איילה צרפתי, צילום: אלבי צרפתי המעצבת איילה צרפתי | צילום: אלבי צרפתי המעצבת איילה צרפתי, צילום: אלבי צרפתי

מאז הוקם בתחילת שנות התשעים, נוהל המותג במשותף על ידי שני בני הזוג, כשאלבי מתרכז בניהול ואיילה בעיצוב. איילה צרפתי הפכה במהרה למעצבת המוצר הישראלית המצליחה בעולם: עיצוביה הוצגו בקביעות בשבועות העיצוב במיאמי, ניו יורק ומילאנו, כיכבו בתערוכות ברחבי העולם, ונמכרו בעשרות אלפי דולרים. כעת אלבי נוטל לידיו גם את מושכות הניהול האמנותי, ואיילה פורשת.

"אחרי התערוכה שעשיתי במוזיאון תל אביב רציתי להמשיך ולהתעסק בעבודות אמנותיות יותר", מספרת צרפתי ל"כלכליסט". "המשכתי לעצב למותג אבל לא הייתי מעצבת יחידה. זה היה תהליך הדרגתי, ועכשיו פרשתי לחלוטין, אני כבר לא חלק מאקווה ומכרתי את המניות שלי בחברה. אלבי ואני נפרדנו והמשכנו הלאה. באקווה ימשיכו למכור את עבודותיי, אבל הם הולכים לכיוון אחר מבחינה עיצובית".

אלבי צרפתי ליד פריט מהקולקציה החדשה בעיצובו. "אני שומר על הערכים של עיצוב אמוציונלי ואורגני" אלבי צרפתי ליד פריט מהקולקציה החדשה בעיצובו. "אני שומר על הערכים של עיצוב אמוציונלי ואורגני" אלבי צרפתי ליד פריט מהקולקציה החדשה בעיצובו. "אני שומר על הערכים של עיצוב אמוציונלי ואורגני"

האם המשמעות היא פרידה מקולקציית המשי, הקווים המעוגלים וההשראות הימיות שהיו מזוהים כל כך עם אקווה קריאיישנס? לדברי אלבי, "נישאר נאמנים לחומרים שאקווה מפורסם בזכותם. אני שומר על הערכים של עיצוב אמוציונלי ואורגני אבל מעדכן אותו לעכשוויות, גם בפלטת הצבעים וגם בצורות, שיהיו יותר מובנות וקצת פחות מצועצעות", הוא אומר. "אני ואיילה היינו שותפים מלאים לעשייה, כשהמילה האחרונה ביצירה היתה של איילה. חילוקי דעות בחמש השנים האחרונות הובילו להפרדה".

"מורנינג גלורי", עיצוב של איילה לאקווה "מורנינג גלורי", עיצוב של איילה לאקווה "מורנינג גלורי", עיצוב של איילה לאקווה

בשנה האחרונה הוציאו אלבי והמעצבים בנעד דר ושדה הלברכט תחת ידיהם קולקציות ופריטים חדשים. חלקם ניתנים לרכישה כבר היום, וחלק יושקו באפריל־מאי 2014 בתערוכת "Light+Building" בפרנקפורט, ביריד ICFF בניו יורק ובשבוע העיצוב במילאנו. בקולקציה המוגבלת "Rose Li" גופי תאורה עשויים צינורות נחושת ומצוידים בבסיס מהגוני המשמש מטען. קולקציה חדשה נוספת, "Simon Says", עוצבה עבור בעלי יאכטות וכוללת גופי תאורה שיעמדו בטלטלות הגלים.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות