אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לייזי ינאי פורש מווריפון עם מצנח זהב של 2 מיליון דולר צילום: קובי קנטור

לייזי ינאי פורש מווריפון עם מצנח זהב של 2 מיליון דולר

נשיא וריפון ישראל וסמנכ"ל התפעול נפרד מחברת הסליקה אחרי 13 שנה בתפקיד. ינאי זכאי למענק פרישה של 18 משכורות ולחבילת מניות

04.12.2013, 08:05 | ניר צליק

לייזי ינאי, סמנכ"ל התפעול בווריפוןונשיא וריפון ישראל, פורש מתפקידו לאחר 13 שנה בתפקיד. כך נודע ל"כלכליסט". ינאי שוהה כעת בחופשה. דן סופר, מנכ"ל וריפון ישראל וסגן נשיא פיתוח עסקי בווריפון העולמית, יקבל את סמכויותיו של ינאי.  

קראו עוד בכלכליסט

ינאי עוזב את החברה כחודשיים אחרי שפול גלאנט מונה למנכ"ל וריפון במקומו של ריצ'רד מקגין, שכיהן בתפקיד המנכ"ל הזמני אחרי עזיבתו של דגלאס ברג'רון. וריפון דיווחה כי הפרידה נעשית בהסכמת שני הצדדים.

על פי מדיניות התגמול החדשה של החברה שאומצה בספטמבר האחרון, אם ממונה מנכ"ל חדש — כפי שאכן קרה — יהיו בכירי החברה זכאים לשכר של 18 חודשים עם עזיבתם את התפקיד ולהאצה של תוכנית האופציות.

שכר הבסיס של ינאי ב־2012 הסתכם ב־332 אלף דולר (כ־27.6 אלף דולר בחודש), כך שהוא צפוי לקבל עם עזיבתו את החברה כחצי מיליון דולר. עלות שכרו של ינאי ב־2012 הסתכמה ב־2.2 מיליון דולר, לעומת עלות שכר של 2.4 מיליון דולר ב־2011 ועלות שכר של 2.5 מיליון דולר ב־2010.

חלק נכבד מעלות שכרו של ינאי בשנים האחרונות היה במניות שהוענקו לו. שוויין של מניות אלו הסתכם ב־1.5 מיליון דולר ב־2012, לעומת 1.7 מיליון דולר ב־2011 ו־1.8 מיליון דולר ב־2010. הענקת האופציות לינאי תלויה בהצלחת החברה, ועל פי הנתונים של החברה בשנים הקודמות סביר שינאי יעזוב את החברה עם חבילת מניות בהיקף דומה לשנים האחרונות, ועם מצנח זהב מוערך בהיקף של 2 מיליון דולר.

וריפון, שמפתחת מערכות לסליקת אשראי, נוסדה ב־2005 וצמחה גם על בסיס רכישת ליפמן הישראלית ב־2006 תמורת 800 מיליון דולר.

החברה נמצאת בצומת דרכים לאחר שמכירותיה ברבעונים האחרונים רשמו ירידה. את הרבעון השלישי סיימה וריפון עם הכנסות של 418 מיליון דולר לעומת 493 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד הסתכם ב־1.9 מיליון דולר לעומת רווח של 37.7 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 לייזי ינאי, צילום: אוראל כהן לייזי ינאי | צילום: אוראל כהן  לייזי ינאי, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
וריפון
לייזי ינאי הוא איש מוכשר ,אבל מאוד ציני. לעומת זאת דן סופר הוא מקרה קלאסי של איש חסר כישורים שעובד על אוטומט. איש שלבו הוא מערכת הפעלה מיושנת,בעל רגישות של בול עץ. לחברה יש מלא כסף לארוחות שחיתות,נסיעות יקרות לכנסים מיותרים בחו"ל,חיי דולצה ויטה של ההנהלה,אבל אין כסף למתנות לעובדים לחגים. כל זה לא מעניין יותר את שני היאכטונרים -המנכ"ל הפורש והנובוריש החדש מהחברה שהם רכשו לפני מספר שנים. שוטי שוטי ספינתי וכל השאר על הזיין. וקצת מאחור כבר מחכה לתורו האופורטוניסט החדש שאוחז סכין בידו וחיוך שטני בפניו
עובד לשעבר , מרכז  |  10.12.13
1.
איך אדם לא מתבייש לקרוא לעצמו עצלן
אבדה הבושה. לא מזמן פורסם שתינוק סיני הוחלף בלידתו ולכן חי חיי סבל, התינוק שגדל במקומו הוא בעל חברה כיום, מה שהוכיח את הסרט "משנה מקום משנה מזל" של אדי מרפי, לפיו אם במקום העצלן הזה או כל עצלן אחר היו ממנים חמור לתפקיד בכיר, מצב החברה היה לא פחות טוב.
מתעניין  |  04.12.13