אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איתמר מדיקל בוחנת גיוס של עד 40 מיליון שקל בהנפקה צילום: אוראל כהן

איתמר מדיקל בוחנת גיוס של עד 40 מיליון שקל בהנפקה

אם ההנפקה תבוצע, אחזקות המשקיעים שלא ישתתפו בה ידוללו בעד 20%. חברת המיכשור הרפואי גייסה במרץ, בהשתתפות בעלי המניות, 62 מיליון שקל. איתמר נסחרת כיום לפי שווי של כ־215 מיליון שקל, אחרי שהמניה ירדה ב־17% בשנה האחרונה

04.12.2013, 07:48 | ניר צליק

איתמר מדיקל, חברת המכשור הרפואי, בוחנת גיוס של 40–20 מיליון שקל באמצעות הנפקה לציבור בבורסה של תל אביב. כך נודע ל"כלכליסט". איתמר מדיקל נסחרת כיום לפי שווי של כ־215 מיליון שקל, אחרי שהמניה ירדה ב־17% בשנה האחרונה. אם הנפקה זו תצא אל הפועל, ידוללו אחזקותיהם של בעלי המניות ב־10%–20%, אך ייתכן כי אלה יבחרו להשתתף בגיוס, כפי שעשו בגיוס הקודם של 62 מיליון שקל במרץ האחרון.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל איתמר גלעד גליק הצטרף לחברה לפני כחצי שנה במקומו של ד"ר דב רובין, אחרי שבמשך שנים היא לא הצליחה לבצע את קפיצת המדרגה מבחינת ההכנסות שצנחו ברבעון השלישי של 2013 ל־3 מיליון דולר לעומת 3.5 מיליון דולר ברבעון המקביל, והפסד של 1.7 מיליון דולר לעומת הפסד של 277 אלף דולר ברבעון המקביל.

על כתפיו של גליק מונחת המשימה להצעיד את איתמר לשוק של הגדולים, להגדיל את ההכנסות ולהצעיד את איתמר להצטרפות לבורסות וול סטריט או למכירתה.

לפני כחודשיים פיטרה איתמר 15 עובדים מתוך 120 עובדי החברה כחלק מיישום אסטרטגיה חדשה שנועדה להתמקד בשיווק מוצריה בארה"ב ובשינוי המודל העסקי שלה שיכלול, בין היתר, פניה לרופאים כלליים ולא רק לרופאים מקצועיים כפי שניעשה עד כה, וכן מעבר להשכרת המכשירים שפיתחה במקום מכירתם, והכנסות חוזרות מציוד מתכלה.

בתחילת יולי קיבלה איתמר קוד שיפוי ביטוחי בארה"ב, ומתחילת 2014 כל חולה שיעבור בדיקה במכשירים של איתמר יוכל לקבל החזר כספי מחברות הביטוח האמריקאיות.

עם אימוץ התוכנית החדשה החליטו שני יושבי הראש שלה, גיורא ירון, שהקים את החברה, ומרטין גרסטל, להפחית את שכרם. ירון הוריד את שכרו מ־75 אלף דולר לשנה ל־37.5 אלף דולר ואילו גרסטל הפחית את שכרו מ־15 אלף דולר ל־7,500 דולר.

איתמר מדיקל שהוקמה לפני 16 שנה פיתחה טכנולוגיות המאפשרות לנטר באמצעים לא פולשניים מחלות בכלי הדם. על אצבעו של החולה מולבש חיישן הרגיש לשינויים בנפח זרימת הדם.

גלעד גליק מנכ"ל איתמר מדיקל, צילום: אוראל כהן גלעד גליק מנכ"ל איתמר מדיקל | צילום: אוראל כהן גלעד גליק מנכ"ל איתמר מדיקל, צילום: אוראל כהן

לאיתמר מדיקל יש שני מוצרים עיקריים, הראשון נועד לאבחון של מחלות קרדיו־וסקולריות (כלי הדם של הלב) המובילות להתקף לב, והשני לבדיקת הפרעות שינה שמאפיינות חלק גדול מאנשים הסובלים מבעיות לב.

נכון לסוף ספטמבר 2013, נותרו בקופתה 54 מיליון שקל אחרי שהשתמשה ב־6 מיליון שקל למימון פעילותה השוטפת ברבעון השלישי. בחודש מרץ האחרון גייסה איתמר מדיקל כ־62 מיליון שקל, כאשר נכון לסוף הרבעון השלישי נותרו בקופתה 54 מיליון שקל. החברה השתמשה ב-6 מיליון שקלים למימון פעילותה השוטפת ברבעון השלישי.

מאיתמר מדיקל נמסר בתגובה: "מאז מינויו של גלעד גליק לתפקיד מנכ"ל איתמר מדיקל, החברה נמצאת בסדרה של פגישות הכרות עם השחקנים הפיננסים". גלעד גליק הוסיף: "לאחרונה הודענו על אסטרטגיה חדשה וזו הזדמנות מצויינת לחדד ולהסביר אותה לגופים השונים בצורה ישירה וממוקדת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות