אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאמני אג"ח אי.די.בי מתלוננים באופן רשמי: "הדירקטוריון ישב באפס מעשה" צילום: ענר גרין

נאמני אג"ח אי.די.בי מתלוננים באופן רשמי: "הדירקטוריון ישב באפס מעשה"

הנאמנים: "קברניטי החברה, ובהם נושאי המשרה שלה, הם האחראים הישירים לכך שהחברה נקלעה לחדלות פירעון"

04.12.2013, 08:05 | יניב רחימי
בתחילת השבוע אישר השופט איתן אורנשטיין את בקשת המשקיף מטעם בית המשפט, עו"ד חגי אולמן, בעניין סדרי ההצבעה באסיפת הנושים והאסיפות המקדימות. במטרה לחסוך זמן יקר ובשאיפה שבדיון שנקבע בבית המשפט ב־15 בדצמבר התמונה המלאה תיפרס בפני אורנשטיין, ביקש אולמן לקבוע מנגנון שיטפל בתרחיש שבו אף אחת מההצעות לא מקבלת את הרוב הדרוש לאישור של 75% מקולות המצביעים. לאור האישור שנתן אורנשטיין, פרסמו הנאמנים את כתבי ההצבעה המעודכנים, שלפיהם הנושים יצביעו גם על ההצבעה מחדש על חלופות ההסדר, במקרה שאף אחד מבין ההסדרים לא קיבל את הרוב הדרוש בהצבעה.

במקביל להכנות לקראת האסיפה, שלחו נאמני איגרות החוב של אי.די.בי לחברי הדירקטוריון ולהנהלת החברה מכתב התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים. במכתב טוענים הנאמנים ש"קברניטי החברה, ובהם נושאי המשרה שלה, הם האחראים הישירים לכך שהחברה נקלעה לחדלות פירעון , וכתוצאה מכך הם גם האחראים הישירים לנזקים הכבדים שנגרמו לחברה, לבעלי מניותיה ולנושיה". במסגרת המכתב הציגו הנאמנים שורה של טענות כלפי הדירקטוריון וההנהלה של אי.די.בי, לרבות הטענות שהחברה התנהלה ללא מדיניות אשראי וניהול סיכונים ראויה, ונמנעה מלפתוח בהליכים לאישור הסדר עם הנושים. "במשך חודשים ארוכים, גם בשעה שהיה ברור לכל שהסדר נושים שכזה מחויב המציאות", התקיימו מדיניות דיבידנדים אגרסיבית ביותר וממשל תאגידי לקוי. כמו כן, הנאמנים מלינים על כך שדירקטוריון אי.די.בי "ישב באפס מעשה שעה שבעלי השליטה בחברה גייסו כסף לגנדן הולדינגס חלף גיוס כספים לחברה".

השופט איתן אורנשטיין, האם יקבל תמונה מלאה?, צילום: אוראל כהן השופט איתן אורנשטיין, האם יקבל תמונה מלאה? | צילום: אוראל כהן השופט איתן אורנשטיין, האם יקבל תמונה מלאה?, צילום: אוראל כהן

עיתוי שיגור מכתב הנאמנים, באמצעות עוה"ד נועם שרון ונדב ויסמן איננו מקרי. הוא נשלח ימים ספורים לפני פקיעת ביטוח נושאי המשרה של אי.די בי ונועד לשמור על הזכויות של הכיסוי הביטוחי שפג בסוף חודש נובמבר.

בתגובה מסרה אי.די.בי אחזקות: "המכתב ששיגרו באי כוחם של חלק מהנאמנים, נשלח לחברה על רקע סיום תקופת פוליסת ביטוח האחריות הקיימת, ותחילת כיסוי מסוג 'ראן אוף'. מטעם זה, מכיל המכתב כל עילה אפשרית (ובלתי אפשרית) שעלתה על דעתם של כותביו, על מנת שכל עילה שצוינה במכתב תהפוך למכוסה בביטוח. לפיכך אין לייחס למכתב כל משמעות מעבר לאמור. למען הסר ספק, אנו דוחים מכל וכל את הטענות המוזכרות במכתב. החברה נהגה כראוי וכל פעולותיה היו תקינות ונעשו על פי כל דין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות