אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מאדוף הונה את לקוחותיו כבר בשנות השבעים" צילום: אי פי איי

"מאדוף הונה את לקוחותיו כבר בשנות השבעים"

סמנכ"ל הכספים של הארכי-נוכל, שעומד כעת למשפט, סתר את מאדוף, שטען שההונאה החלה בשנות התשעים

04.12.2013, 09:29 | סוכנויות הידיעות

פרנק די־פסקאלי, מנהל הכספים של ברנרד מאדוף, אמר אתמול לבית המשפט במנהטן ש"היה לו ברור מההתחלה" שהנוכל הגדול בהיסטוריה המתועדת מועל בכספי לקוחותיו. מנהל הכספים החל לעבוד עם מאדוף ב־1975, כאשר היה בן 19 בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

עדותו עומדת בסתירה לטענתו של מאדוף, שטען כי החל להונות את לקוחותיו רק במהלך שנות התשעים, שאושרה גם על ידי פסקאלי עצמו במהלך משפטו של מאדוף.

די־פסקאלי, שהודה באשמת שיתוף פעולה עם מאדוף, עומד כעת למשפט עם שישה עובדים נוספים בבית ההשקעות שלו.

מבין כל אנשי החברה העומדים למשפט די־פסקאלי היחיד שהודה בלקיחת חלק במעשה ההונאה, ואילו האחרים טוענים שמאדוף שיטה בהם וניצל אותם למטרותיו.

מאדוף. הודה בהונאה בהיקף של 65 מיליארד דולר, צילום: בלומברג מאדוף. הודה בהונאה בהיקף של 65 מיליארד דולר | צילום: בלומברג מאדוף. הודה בהונאה בהיקף של 65 מיליארד דולר, צילום: בלומברג

בעדותו טען עוד די־פסקאלי כי לא ייתכן שיתר העובדים לא הבחינו במעשי ההונאה וכי ניתן היה להבדיל ללא קושי בין פעולות מסחר מזוייפות לפעולות אמיתיות.

די־פסקאלי הוא נושא התפקיד הבכיר ביותר בחברת ההשקעות של מאדוף שעומד למשפט, והוא עלול להישפט ל־125 שנות מאסר. הפיננסייר לשעבר מקווה לזכות בהקלה בעונשו בזכות שיתוף הפעולה שלו עם עם התביעה.

מאדוף, לשעבר יו"ר חברת נאסדק בבורסה של ניו יורק ואחד מוותיקי וול סטריט, הודה והורשע ב־2009 בגניבת 65 מיליארד דולר מלקוחותיו בהונאת פונזי ענקית, ונשפט למאסר של 150 שנה שאותו הוא מרצה כעת בבית סוהר בארה"ב.

מעשיו של מאדוף נחשפו עם פרוץ המשבר הפיננסי ב־2008, כאשר משקיעים רבים ביקשו ממנו למשוך את כספם וגילו כי זה נעלם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות