אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתוך המשפחה: דלק קידוחים תמכור גז טבעי לדלק ישראל צילומים: אוראל כהן אלבטרוס

בתוך המשפחה: דלק קידוחים תמכור גז טבעי לדלק ישראל

השותפות בקידוח תמר ימכרו גז לדלק ישראל לתקופה של 7 שנים ובסכום הנאמד ב-105 מיליון דולר. לנוכח שליטתו של יצחק תשובה בשתי החברות יידרש הממונה על ההגבלים לאשר את ההסכם

04.12.2013, 10:22 | ליאור גוטמן

חברות דלק קידוחים ואבנר, המחזיקות יחדיו ב-31.25% משותפות תמר ונמצאות בשליטת איש העסקים יצחק תשובה, מדווחות הבוקר על עסקה למכירת גז טבעי לחברת דלק ישראל - הנשלטת על ידי קבוצת דלק שבבעלות תשובה.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי תנאי העסקה, קידוח תמר ימכור לדלק ישראל 460 מיליון מ"ק גז טבעי לתקופה של 7 שנים. התמורה עבור הגז נאמדת על ידי השותפות בכ-105 מיליון דולר. 

אספקת הגז מתמר לדלק ישראל תחל ברבעון הרביעי של 2014.

מאחר שחלק מהחברות שמוכרות גז מעבירות אותו בפועל לאותו בעל שליטה, העסקה כפופה לאישור הרשות להגבלים עסקיים.

שותפות תמר היא מונופול רשמי בתחום אספקת והולכת הגז הטבעי. האחזקות שם מתחלקות בין נובל אנרג'י (36%), דור גז (4%), ישראמקו (28.75%) ודלק קידוחים ואבנר.

דלק ישראל, בניהולו של אבי בן אסייאג, מקדמת בשנים האחרונות ניסוי לתדלוק מכוניות בגז טבעי דחוס (CNG). חברת דלק ישראל עוסקת בעצמה ובאמצעות החברות המוחזקות בשיווק ובהפצת מוצרי דלקים, בהפעלת תחנות תדלוק וכן בהפעלת רשת חנויות הנוחות "מנטה".  

בן אסאייג אמר היום כי ״אנחנו מחויבים להביא את בשורת הגז הטבעי לכל מפעל ואזור בישראל ולאפשר למפעלי התעשייה הזדמנות להצליח אל מול התחרות הבינלאומית".

אבי בן אסייג, צילום: אוראל כהן אבי בן אסייג | צילום: אוראל כהן אבי בן אסייג, צילום: אוראל כהן

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות