אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ביטול השדרוגים יפחית 15% ממחירי הדירות" צילום: נמרוד גליקמן

"ביטול השדרוגים יפחית 15% ממחירי הדירות"

אברהם קוזניצקי: בניית דירות אחידות תביא לשינוי

05.12.2013, 08:50 | דותן לוי

אברהם קוזניצקי מעיד כי הוא עוקב מקרוב אחר מדיניות הממשלה בתחום הדיור והחליט כי הגיע הזמן לנקוט פעולה משלו להורדת המחירים. התוכנית של מנרב, אשר לא נחשפה עד כה, תנסה להפחית את עלויות הבנייה ולקצר את לוחות הזמנים, שגם להם משמעות כספית גדולה. זאת באמצעות חיסול ענף השדרוגים בדירות ובניית דירות אחידות. הכוונה היא לאותם תוספות ושינויים שהדיירים נוהגים לבצע בעיקר בשלבי הגמר של בניית הדירה, אך גם במבנה הדירה.

לדברי אברהם קוזניצקי, "כיום אני מזמין כמויות קטנות יחסית של מוצרים שונים, וזה מייקר את הבנייה. הכוונה שלנו היא להזמין בבת אחת כ־20–30 אלף מ"ר בריצוף, אבן וכל מוצר אחר. גודל המרצפת יהיה אחיד, 45X45 ס"מ, ויהיה ניתן לבחור בין שלושה גוונים. היום כל אחד רוצה לשנות, בריצוף למשל אנשים דורשים 120X120. כל שינוי כזה הוא צרכן זמן וארגון, כי אתה צריך לנהל את כל השינויים הללו ולזכור שבדירה הזאת יש ריצוף גדול ובדירה ההיא יש ריצוף עם פס סגול באמצע וכן הלאה. אני רוצה לבנות דירה כמוצר תעשייתי".

אברהם קוזניצקי, צילום: גדי קבלו אברהם קוזניצקי | צילום: גדי קבלו אברהם קוזניצקי, צילום: גדי קבלו

דרור קוזניצקי הוסיף: "בצורה זו יהיה קל יותר לחברות לתמחר את עלות הדירה הסופית כשהן ניגשות למכרז כי כל העלויות יהיו סגורות מראש". לדברי אברהם, "הישראלים התרגלו לשנות כל דבר - למה כשקונים רכב לא מבקשים ריפוד קטיפה סגול במקום הריפוד הרגיל? כי זה לא אפשרי. אנחנו ניתן ללקוח סטנדרט גבוה שיחייב את הלקוח. אני לא חושב שזוג צעיר צריך להתחיל להשתגע, עכשיו הזמן למצוא לאנשים קורת גג במחיר שפוי, חלק מהזוגות הצעירים לא מבינים מה הם עושים. הרי מה זה משנה? אתה תישן טוב יותר אם המרצפות יהיו 40X40?".

בכוונתם ליצור פיילוט לבחינת התוכנית. "חשבנו ליזום את זה בפרויקט עבור המגזר החרדי, מכיוון שהנחנו שלא יהיו הרבה שינויים בגלל אופי החיים הצנוע, אבל גילינו להפתעתנו שהם המשדרגים הכי גדולים, כל אחד רוצה לבנות את דירת חלומותיו. בדרך שאנחנו מציעים כמה אפשרויות בחירה, אבל לא מעבר לכך. אנחנו מאמינים שבשלב הראשון ההוזלה תהיה כ־15%, אולי אפילו נצליח להוריד את המחיר מתחת לזה, ואני מניח שבהמשך תיווצר תחרות. אני לא יכול לרשום על זה פטנט".

"את הפיילוט אנחנו רוצים לבצע בתחילה בחריש ובאחיסמך (באזור לוד) כקבלן מבצע. אני חושב גם שהדירות צריכות להיות קטנות יותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות