אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לבנת תגיש תוכנית לאומית לקידום הספורט צילום: שאול גולן

לבנת תגיש תוכנית לאומית לקידום הספורט

שרת הספורט תגיש את התוכנית לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב. התוכנית במימון כספי משרד הספורט, הטוטו ומפעל הפיס. העלות: כ-370 מיליון שקל

05.12.2013, 10:10 | כתב כלכליסט וכתב ynet

שרת הספורט לימור לבנת השרה לבנת תביא ביום ראשון הקרוב לאישור הממשלה את פרויקט "פרחי הספורט"- תוכנית לאומית רב שנתית בהיקף של מאות מיליוני שקלים לקידום וחיזוק הספורט בקרב הילדים והנוער בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

ילדים באימון כדורגל. התוכנית תופעל ב"ענפי העל" בספורט (כדורגל וכדורסל) ובענפים המועדפים שנקבעו על ידי הועדה הציבורית בראשות צבי לובצקי, צילום: יובל חן ילדים באימון כדורגל. התוכנית תופעל ב"ענפי העל" בספורט (כדורגל וכדורסל) ובענפים המועדפים שנקבעו על ידי הועדה הציבורית בראשות צבי לובצקי | צילום: יובל חן ילדים באימון כדורגל. התוכנית תופעל ב"ענפי העל" בספורט (כדורגל וכדורסל) ובענפים המועדפים שנקבעו על ידי הועדה הציבורית בראשות צבי לובצקי, צילום: יובל חן

"כחלק מיישום המלצות הוועדה הציבורית, שהקמתי בראשות פרופ' ירון זליכה. זו הפעם הראשונה בה תיושם תוכנית מערכתית, יסודית ומקיפה בהיקף של מאות מיליוני שקלים, שעיקרה הוא קידום וחיזוק הספורט בקרב ילדים ונוער והצמחת דור העתיד בספורט הישראלי", מסרה השרה.

לפי משרד הספורט התוכנית תוביל להוספת 50,000 ספורטאים חדשים ילדים ובני נוער תוך 5 שנים ותספק, בין היתר, מענה ראוי לתופעת ההשמנה המדאיגה, המתרחבת בקרב ילדים ובני נוער. "אני רוצה להודות לח"כ יואל רזבוזוב על פעילותו למען הענפים האולימפיים במסגרת התוכנית", אמרה לבנת.

עלות התוכנית, במימון כספי משרד הספורט, הטוטו ומפעל הפיס: כ-370 מיליון שקל.

היעדים המרכזיים של התוכנית של לבנת: הכפלת מספר הספורטאים הפעילים כיום בישראל בדגש על פריפריה חברתית וגיאוגרפית וקידום נשים; מתן מענה למגפת ההשמנה בקרב הילדים והנוער נוכח הנתונים המדאיגים לפיהם אחד מכל חמישה ילדים בישראל סובל מעודף משקל.

התוכנית תופעל ב"ענפי העל" בספורט (כדורגל וכדורסל) ובענפים המועדפים שנקבעו על ידי הוועדה הציבורית בראשות צבי לובצקי, ותתמקד במקביל בשני מישורים: א': הגדלת התמיכה בקבוצות ספורט קיימות לילדים ולנוער עד גיל 18 בסכום של 96 מיליון שקל למשך 3 שנים. ב': מימון הקמת קבוצות ספורט חדשות לילדים בגילאי 8-13 ותמיכה בהן בסכום כולל של 275 מיליון שקל למשך 5 שנים מיום הקמת הקבוצה.

לשם ביצוע התוכנית הלאומית תוקם ועדת היגוי בראשות מנכ"לית משרד התרבות והספורט אורלי פרומן ויהיו חברים בה 10 נציגים נוספים והם נציג המועצה להסדר ההימורים בספורט, נציג מפעל הפיס, נציג משרד האוצר, נציג משרד החינוך, נציג הוועד האולימפי, נציגת המועצה הציבורית לספורט נשים, נציג איגוד מנהלי מחלקות הספורט ברשויות המקומיות, ראש מינהל הספורט במשרד התרבות והספורט, היועצת המשפטית של משרד התרבות והספורט, ראש אגף בכיר תקצוב ותכנון במשרד התרבות והספורט, או נציגים מטעמם.

ועדת ההיגוי תתווה את מדיניות התוכנית הלאומית, ותמנה צוות מקצועי אשר יופקד על כתיבת תוכנית עבודה ליישום התוכנית הלאומית. ועדת ההיגוי תפקח על עבודת הצוות המקצועי.

הצוות המקצועי יזמן את נציגי האיגודים וההתאחדויות בענפי הספורט שבהם הוא יפעל וכן כל גורם מקצועי אחר לפי העניין, לדיוניו לשם קבלת ייעוץ מקצועי. הצוות המקצועי יציג בפני ועדת ההיגוי את תוכנית העבודה ליישום התוכנית הלאומית לרבות הצעותיו לאמות המידה להקצאת הכספים במסגרתה לא יאוחר מ-90 ימים לאחר מינויו.

מהנתונים שבידי משרד התרבות והספורט עולה, כי מספר הספורטאים בישראל קטן משמעותית בהשוואה למדינות מפותחות בעולם. כך, בשנת 2012 מספר הספורטאים הרשומים בישראל עמד על כ-150 אלף בלבד, מתוך כ-8 מיליון תושבים (1.87%). זאת, לעומת דנמרק , מדינה המונה כ-5.5 מיליון תושבים, בה רשומים כ-1.7 מיליון מהם כספורטאים (30.9%);

במקביל, יו"ר הקואלציה, ח"כ יריב לוין, מתכוון לפתוח במאבק להגדלת שיעורי הספורט בבתי הספר ולפתח חוגים ביוזמת משרדי החינוך והספורט. "אם נשכיל לאמץ עכשיו תוכנית זו, נקרב את הילדים לעיסוק בספורט, נתרום לבריאותם ובסופו של דבר נראה בתוך מספר שנים שינוי של ממש ביכולתה של ישראל לטפח אלופים ברמה הבינלאומית, במקצועות האישיים ובענפים הקבוצתיים".

ח"כ לוין התייחס גם לכדורגל הישראלי: "עוד במהלך הקמפיין האחרון שמענו את הטענות המוכרות כלפי היכולת של השחקנים והצוות המקצועי. צריך להודות כי לאחר עשרות שנים של כישלונות, אי אפשר לתלות בהרכב שחקנים כזה או אחר את האשם במצבה של הנבחרת. 44 שנים ללא העפלה לטורניר גדול הן בעיקר תוצאה של הזנחה מתמשכת של הספורט בקרב הילדים והנוער".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה