אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית משפט בגרמניה קבע: תנאי רישיון השימוש של SAP לא חוקיים צילום: בלומברג

בית משפט בגרמניה קבע: תנאי רישיון השימוש של SAP לא חוקיים

תנאי הרישיון של SAP מונעים מלקוחות למכור את התוכנות לצד שלישי למרות שנרכשו כדין. הרישיון של SAP נוגד את חוק הקניין הרוחני של האיחוד האירופי

05.12.2013, 13:52 | רפאל קאהאן

בית משפט מחוזי בהמבורג קבע כי תנאי רישיון השימוש (EULA) של תוכנות SAP אינם חוקיים ונוגדים את החוקי הקניין הרוחני של האיחוד האירופי, כך על פי אתר הצ'אנלרג'יסטר. הפסיקה שהתקבלה בסוף אוקטובר, פורסמה היום (ה') על ידי הסנגור של חברת שיווק של תוכנות יד שנייה שנתבעה על ידי SAP.

קראו עוד בכלכליסט

תנאי הרישיון של ענקית התוכנה הגרמנית מונעות למשל מכירה לצד שלישי של תוכנות שנרכשו על ידי לקוח קצה. התנאים נחשבים למגבילים על פי המשפט האירופי מכיוון שאין ליצרן תוכנה זכות למנוע מכירה מחדש של רישיון שימוש שנרכש, ההגבלה מותרת רק במקרה של השכרת תוכנה או העתקתה.

בית המשפט קבע: תנאי רישיון השימוש של SAP לא חוקיים, צילום: שאטרסטוק בית המשפט קבע: תנאי רישיון השימוש של SAP לא חוקיים | צילום: שאטרסטוק בית המשפט קבע: תנאי רישיון השימוש של SAP לא חוקיים, צילום: שאטרסטוק

הסיבה העיקרית לפסיקה היא מצב שבו חברה שנמצאת בפשיטת רגל למשל, לא תוכל למכור את רישיון השימוש לצד שלישי ללא הסכמתה המפורשת של SAP. בתוך כך, בית המשפט ביטל עוד הגבלה של רישיון השימוש שמנע רכישה של רישיונות שימוש נוספים ממשווקים והכריח לרכוש אותם ישירות מ-SAP.

הפסיקה החדשה היא פועל יוצא של פסיקה במשפט אחר בין אורקל למשווק של תוכנות משומשות, בו נקבע כי ניתן למכור תוכנות בין אם נרכשו כהורדה או בין אם נרכשו על גבי אמצעי אחסון אחר לצד שלישי, עוד נקבע כי המכירה תוגבל לכמות רישיונות השימוש שנרכשו ולא ניתן יהיה להוסיף משתמשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות