אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הודות לגז הטבעי: מידרוג מעלה את אופק הדירוג של חברת החשמל משלילי ליציב צילום: מיקי אלון

הודות לגז הטבעי: מידרוג מעלה את אופק הדירוג של חברת החשמל משלילי ליציב

הותירה במקביל את דירוג אגרות החוב של החברה ללא שינוי על רמה של Aaa: "ייצוב האופק - פועל יוצא של הזרמת הגז הטבעי הסדירה ממאגר תמר ליחידות הייצור של החברה"

05.12.2013, 14:53 | ליאור גוטמן

חברת דירוג האשראי מידרוג מודיעה היום (ה) על שינוי אופק דירוג האשראי של חברת החשמל מ"שלילי" ל"יציב". דירוג אגרות החוב בסדרות 22, 24, 25 ו-2022 נותר ללא שינוי ועל רמה של Aaa.  

קראו עוד בכלכליסט

מידרוג מסבירה את עדכון אופק הדירוג כ"פועל יוצא של הזרמת הגז הטבעי הסדירה והמתמשכת ממאגר תמר ליחידות הייצור של החברה, וכן השימוש במצוף הימי (לגז נוזלי - ל"ג) כאמצעי אספקת גז טבעי נוסף לצורך ניהול הסיכונים של החברה"

חברת החשמל סיימה את שלושת הרבעונים הראשונים של 2013 בהפסד של 368 מיליון שקל כאשר סך התחייבויות החברה מתקרב לכ-74 מיליארד שקל. במידרוג מציינים שהוצאות הדלקים של חברת החשמל הצטמצמו באופן ניכר מה גם ש"בהתאם להחלטת דירקטוריון החברה, יתרת הנזילות המינימאלית שתוחזק ע"י החברה בכל עת תהיה בהיקף של 2 מיליארד שקל, במטרה לשמש כרית בטחון בעיתות משבר".

יו"ר דירקטוריון החברה אלוף (מיל.) יפתח רון-טל, אמר בתגובה לעדכון ש״חברת החשמל הוכיחה בתקופה של משבר חסר תקדים יציאה ממשבר תזרים המזומנים ושיפור הנזילות, לצד המעבר ליצור מגז טבעי , אשר מעידים על חוסן ויציבות למשק הישראלי״.

מנכ"ל החברה אלי גליקמן הוסיף שמידרוג "מעבירה מסר ברור לציבור המשקיעים ביכולות הניהול של החברה אשר מתמודדת עם אתגרים יומיומיים, תוך התמודדות עם סביבה רגולטורית מורכבת״.

מימין: אלי גליקמן ויפתח רון טל, צילום: טל שחר, אוראל כהן מימין: אלי גליקמן ויפתח רון טל | צילום: טל שחר, אוראל כהן מימין: אלי גליקמן ויפתח רון טל, צילום: טל שחר, אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות