אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפתעה: המשק האמריקאי צמח ב-3.6% ברבעון השלישי צילום: בלומברג

הפתעה: המשק האמריקאי צמח ב-3.6% ברבעון השלישי

מדובר בתיקון מעלה של הנתון הראשוני לפיו המשק האמריקאי צמח ב-2.8%. קצב הצמיחה היה גבוה מתחזיות האנליסטים שציפו ל-3%. לשם השוואה, המשק הישראלי צמח בשיעור של 2.2% ברבעון השלישי

05.12.2013, 15:55 | סוכנויות הידיעות

המשק האמריקאי צמח ברבעון השלישי של השנה בקצב שנתי של 3.6%, כך עולה מנתונים רשמיים של הממשל בארה"ב. קצב הצמיחה היה גבוה מציפיות האנליסטים בוול סטריט שציפו לקצב צמיחה של 3%. העדכון הקודם עמד על קצב צמיחה של 2.8%. לשם השוואה, המשק הישראלי צמח בשיעור של 2.2% ברבעון השלישי.

הוצאות הצרכנים, המהוות את מנוע הצמיחה המרכזי של כלכלת ארה"ב, עלו ברבעון השלישי ב-1.4%. כמו כן, מכירות המוצרים והשירותים עלו ברבעון ב-1.9%, בהשווואה לתחזית לעלייה של 2%.

הבורסה בניו יורק, צילום: בלומברג, בועז אופנהיים הבורסה בניו יורק | צילום: בלומברג, בועז אופנהיים הבורסה בניו יורק, צילום: בלומברג, בועז אופנהיים

עלייה חדה נרשמה במלאים בארה"ב שהסכמו ב-116.5 מיליארד דולר, לעומת התחזית הקודמת שעמדה על 86 מיליארד דולר.

במקביל משרד התעסוקה בארה"ב פרסם כי מספר הבקשות לדמי אבטלה בשבוע החולף ירדו ב-23 אלף ל-298 אלף בקשות חדשות. עם זאת, עיקר הירידה נבעה מתקופת החגים המתקרבת אשר מייצרת מספר רב של משרות למשק האמריקאי. תחזיות האנליסטים עמדו על 325 בקשות חדשות, בהשוואה ל-321 אלף בקשות חדשות בשבוע שלפני כן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות