אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.די.בי: נחתמה עסקה למכירת גיוון אימג'ינג לפי שווי של מיליארד דולר

אי.די.בי: נחתמה עסקה למכירת גיוון אימג'ינג לפי שווי של מיליארד דולר

לפי ההודעה, הסיכום על מכירת החברה הושג מול "גוף אסטרטגי בינלאומי גדול" לפי שווי של 30 דולר למניה, והעסקה משקפת פרמיה של כ-28% על מחיר השוק

07.12.2013, 09:27 | גולן חזני

חברת גיוון אימג'ינג נמכרת תמורת מיליארד דולר לידי "גוף אסטרטגי בינלאומי" ובמחיר של 30 דולר למניה, כך מסרה הבוקר (שבת) אי.די.בי, שבאופן תמוה אינה מציינת את שם הרוכש. מדובר במחיר מפתיע המשקף פרמיה של 28% על מחיר השוק ופרמיה של כ-75% על המחיר הממוצע בשנה האחרונה. 

דסק"ש, אלרון ואר.די.סי מקבוצת אי.די.בי המחזיקות באחוזים מגיוון יקבלו תמורת מניותיהן 426 מיליון דולר המהווים כמיליארד וחצי שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הרווח בשקלים לדסק"ש, לאי.די.בי פתוח ולאי.די.בי אחזקות (שתי האחרונות מחזיקות בדסק"ש) בגין העסקה צפוי לעמוד על 554 מיליון  שקל, 357 מיליון שקל ו-347 מיליון שקל בהתאמה. 

נוחי דנקנר, צילום: יריב כץ נוחי דנקנר | צילום: יריב כץ נוחי דנקנר, צילום: יריב כץ

על פי הסיכום שהושג, העסקה לרכישת כל הון המניות של גיוון אימג'ינג, תתבצע בתמורה של 30 דולר למניה במזומן בדרך של עסקת מיזוג הופכי משולש כפי שנעשה בעסקה למכירת מכתשים אגן. בפברואר 2013, סירב נוחי דנקנר למכור את גיוון אימג'ינג לקרן בינלאומית גדולה לפי מחיר של 15 דולר למניה, שהיה בזמנו מחיר השוק של גיוון על אף צרכי המזומן של דסק"ש בזמנו - וזאת בנימוק שגיוון אימג'ינג שווה הרבה יותר.

גיוון אימג'ינג מוחזקת בשיעור של כ-14.7% על ידי דסק"ש, בשיעור של כ-21.2% על ידי אלרון, שהינה חברה בת של דסק"ש, ובשיעור של כ-8.3% על ידי אר.די.סי שהינה חברה בת של אלרון. דסק"ש מחזיקה בכ-50.3% מאלרון ואלרון מחזיקה בכ-50.1% מאר.די.סי. שלוש החברות מקבוצת אי.די.בי צפויות להביא מחר לאישור הדירקטוריונים שלהן את העסקה.

 

דסק"ש צפויה לקבל תמורת המניות במעמד השלמת העסקה 142 מיליון דולר (נכון להיום כ-554 מיליון שקל). אלרון צפויה לקבל תמורתן במעמד השלמת העסקה 204 מיליון דולר (נכון להיום כ-718 מיליון שקל). אר.די.סי צפויה לקבל תמורתן במעמד השלמת העסקה 80 מיליון דולר (נכון להיום כ-281 מיליון שקל).

 

כתוצאה מכך צפויה דסק"ש לרשום רווח נקי בסך של 554 מיליון שקל הכולל גם את חלק דסק"ש ברווח שצפוי להירשם בספרי אלרון בגין העסקה. סכום הרווח האמור מבוסס על שער החליפין הנוכחי של הדולר וכפוף לשינויים בו עד מועד ביצוע העסקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות