אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרלוס סלים סימן את ג'י סופט כהשקעה הבאה צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

קרלוס סלים סימן את ג'י סופט כהשקעה הבאה

איש העסקים המקסיקני, שניסה לרכוש בעבר את Waze, בוחן השקעה בחברת כריית המידע ג'י סופט. הגיוס צפוי להסתיים בחודשים הקרובים

08.12.2013, 06:58 | גולן חזני

אחרי השקעה של 60 מיליון דולר בחברת מובלי מסמן קרלוס סלים את ההשקעה הבאה בחברה ישראלית. ל"כלכליסט" נודע כי אמריקן מובייל, חברת הסלולר של סלים, הפעילה ב־29 מדינות, מנהלת מגעים להשקעה בסטארט־אפ ג'י סופט.

קראו עוד בכלכליסט

ג'י סופט היא החברה־הבת של Gstat, הפועלת בתחום שירותי כריית המידע ומספקת תובנות לחברות בנוגע לצרכנים שלהן באמצעות מאגר נתונים. החברה משקיעה כיום רבות כדי לחדור לאמריקה הלטינית ולהקים פעילות שיווק במזרח אסיה, ברזיל ואירופה.

אורי דוידוביץ', סמנכ"ל בכיר לפיתוח עסקי ב־Gstat, ייצג את החברה במשלחת, ול"כלכליסט" נודע כי נוצר קשר עסקי בינו לבין קלארו, החברה־הבת של אמריקן מובייל. על פי הערכות, מדובר בהשקעה ראשונית של עשרות מיליוני שקלים ובאבני דרך להמשך התהליך.

אורי דוידוביץ אורי דוידוביץ' וקרלוס סלים | צילום: גולן חזני אורי דוידוביץ

בפגישות שערכה החברה עם הנציגים של סלים דובר על הסכם עם קלארו כלקוחה, ובשלב מאוחר יותר החל מו"מ להשקעה בחברה. היקף ההשקעה איננו ברור, אולם הוא צפוי לעמוד על עשרות מיליוני שקלים. על פי ההערכות, הגיוס אמור להסתיים בחודשים הקרובים. ג'י סופט ביקשה לבצע גיוס בין כמה קרנות, אבל בסופו של דבר, לאור ההיכרות עם קלארו, היא החליטה להתמקד בהשקעה.

ג'י סופט מפתחת תוכנה שמסייעת לבנקים ולחברות לנתח פרופיל של לקוח פוטנציאלי, ולפי פעילות העבר שלו במוצרים דומים מייעצת להם אם לפנות אליו. החברה עושה זאת באמצעות אלגוריתם חכם שפיתחה אשר מזהה התנהלות צרכן מסוים בעבר. מייסד החברה הוא אפרים גולדין.

Gstat מספקת ניתוח מהיר ופרטני של מידע על לקוחות, המאפשר איתור לקוחות פוטנציאליים להגדלת פעילות, חיזוי נטישת לקוחות ופילוח לקוחות. החברה גם מפתחת מוצרי תוכנה חדשניים מסוגם בעולם, שנועדו לייעל את תהליכי העבודה של מערכי השיווק והסיכונים של ארגונים מרובי לקוחות. היא מספקת שירותים לבנקים, חברות כרטיסי האשראי ולמרבית חברות הביטוח והתקשורת בישראל. את תגובת דוידוביץ' לא ניתן היה להשיג. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות