אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנדמול בדרך לרכישת שליש ממניות זכיינית ערוץ 2 רשת צילום: ימאי יחיאל

אנדמול בדרך לרכישת שליש ממניות זכיינית ערוץ 2 רשת

ענקית הטלוויזיה, שחתומה על פורמט "האח הגדול", חתמה על מזכר הבנות לפיו תזרים מעל 100 מיליון שקל לזכיינית, חלקם הגדול בהלוואת בעלים

08.12.2013, 10:41 | אופיר דור

ענקית הטלוויזיה אנדמול, שפיתחה בין השאר את פורמט "האח הגדול", בדרך להיכנס כשותפה בזכיינית ערוץ 2 רשת. ביום חמישי האחרון חתמה אנדמול על מזכר הבנות מול רשת במסגרתו היא תזרים לזכיינית מעל 100 מיליון שקל ובתמורה תקבל כשליש ממניות רשת. חלק מהסכום שתזרים אנדמול לרשת יועבר כהלוואת בעלים וחלק כתשלום עבור רכישת המניות.

קראו עוד בכלכליסט

בחודשים האחרונים הביעו מספר גופים התעניינות ברכישת מניות רשת. אנדמול הינה חברה הולנדית במקור, שנרכשה על ידי תאגיד Mediaset, ענקית התקשורת האיטלקית שבשליטת ראש ממשלת איטליה לשעבר סילביו ברלוסקוני. אנדמול ידועה כיוצרת והמשווקת של תוכניות מציאות ושעשועונים שמשודרים בכל רחבי העולם וביניהם גם "אל תפיל את המיליון" כמו גם "וויפאאוט" ששודרו בישראל.

מנכ"ל רשת אבי צבי, צילום: מיקי אלון מנכ"ל רשת אבי צבי | צילום: מיקי אלון מנכ"ל רשת אבי צבי, צילום: מיקי אלון

אנדמול כבר נכנסה לשוק הישראלי כשרכשה באפריל האחרון יותר מ-50% מחברת ההפקות קופרמן, שנקראת לאחר הרכישה אנדמול ישראל.

בעלי המניות ברשת נכון להיום הם אודי אנג'ל ומשפחת עופר (51%), מיכאל שטראוס (16%), אביב גלעדי (20%) ופולאר תקשורת (13%). מבין בעלי המניות רק אנג'ל ושטראוס נחשבים לפעילים ומזרימים כסף לזכיינית. ככל הנראה במסגרת העסקה ימכרו מניות רשת המוחזקות על ידי פולאר ואביב גלעדי.

את המשא ומתן מול אנדמול מנהל מנכ"ל רשת אבי צבי. עסקת רכישת המניות דורשת בכל מקרה את קבלת אישור הרשות השנייה.

דוברו של אודי אנג'ל מסר בתגובה, "בחודשיים האחרונים ישנם מספר גופים המעונינים להכנס לרשת. מבלי להיכנס לשמועות, ברצוננו להבהיר, כי קבוצת אנג'ל ,עופר ,תישאר בעלת השליטה ברשת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות