אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשקיעים הזרים חוזרים בהדרגה לשוק אגרות החוב הממשלתיות צילום: שאטרסטוק

המשקיעים הזרים חוזרים בהדרגה לשוק אגרות החוב הממשלתיות

בחודש נובמבר רכשו המשקיעים הזרים אג"ח ממשלתיות בסכום נטו של כ-350 מיליון דולר. זאת לאחר שבאוקטובר הסתכמו ההשקעות נטו של תושבי חוץ בכ- 150 מיליון דולר

08.12.2013, 11:04 | אמנון אטד

המשקיעים הזרים מתחילים לחזור בהדרגה לשוק אגרות החוב של ממשלת ישראל. בחודש אוקטובר הסתכמו ההשקעות נטו (עודף השקעות חדשות על מימושים) של תושבי חוץ באג"ח ממשלתיות הנסחרות בבורסה בארץ בכ- 150 מיליון דולר. זאת לאחר מימושים נטו של תושבי חוץ בהיקף מצטבר של כ-2.8 מיליארד דולר באג"ח ממשלתיות בחודשים מאי-ספטמבר. מנתונים ראשוניים שמפרסמת היום (א') החטיבה למידע ולסטטיסטיקה של בנק ישראל מתברר עוד כי שינוי מגמה זה נמשך ואף התחזק בחודש נובמבר, שבו רכשו המשקיעים הזרים אג"ח ממשלתיות בסכום נטו של כ-350 מיליון דולר נוספים.

קראו עוד בכלכליסט

אילוסטרציה, צילום: בלומברג אילוסטרציה | צילום: בלומברג אילוסטרציה, צילום: בלומברג

המימושים הגדולים שביצעו המשקיעים הזרים בשוק אגרות החוב הממשלתיות בארץ בחודשים הקודמים היו חלק מתופעה עולמית של יציאה משוקי אגרות החוב על רקע החשש מביטול הדרגתי של תוכנית ההקלה הכמותית בארצות הברית. במסגרת ההקלה הכמותית רוכש הבנק המרכזי של ארצות הברית מדי חודש אג"ח ממשלתיות בסכום של 85 מיליארד דולר. הדיבורים על כוונה לבצע יציאה הדרגתית מתוכנית התמיכה באג"ח האמריקאיות יצרו

אי ודאות וחששות רבים בקרב משקיעים בכל העולם, וגרמו להם למכור אגרות חוב ממשלתיות במספר רב של מדינות. היפוך המגמה שנרשם בהתנהלות המשקיעים הזרים בחודשיים האחרונים נובע ככל הנראה מהרגיעה בחששות המשקיעים בנושא שנרשמה בתקופה זו.

מנתוני בנק ישראל מתברר עוד כי בחודש אוקטובר השקיעו תושבי חוץ סכום נטו צנוע יחסית של כ- 60 מיליון דולר במניות ישראליות הנסחרות בבורסה של תל אביב. מתחילת השנה מסתכמות ההשקעות הזרות במניות בארץ בסכום כולל של כ- 1.3 מיליארד דולר. ההשקעות הישירות נטו (השקעות שלא באמצעות רכישת מניות בבורסה) של תושבי חוץ בישראל הסתכמו בחודש אוקטובר בכ- 350 מיליון דולר, והיו מפוזרות בין ענפי המשק השונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות