אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוחאני משדר אופטימיות: "הסכם ז'נבה כבר סייע לכלכלת איראן" צילום: אם סי טי

רוחאני משדר אופטימיות: "הסכם ז'נבה כבר סייע לכלכלת איראן"

נשיא איראן הציג את התקציב החדש בפרלמנט והודיע כי בעקבות חתימת ההסכם בחודש שעבר משקיעים החלו להתעניין בעסקים חדשים ובמניות בשוק ההון של טהרן

08.12.2013, 13:50 | דורון פסקין
נשיא איראן, חסן רוחאני, ממשיך לשבח את ההסכם עם המעצמות שנחתם בשלהי החודש שעבר בז'נבה . לדבריו, ההסכם הנ"ל כבר סייע למשק האיראני. במהלך דיון בפרלמנט לשם הצגת התקציב לשנה החדשה הצהיר רוחאני כי ההודעה על ההסכם הובילה משקיעים להתעניין בעסקים חדשים ובמניות בשוק ההון של טהרן.

"הפעילות העסקית עברה מהסחר בזהב, מט"ח ונדל"ן לעבר הבורסה", הצהיר רוחאני. יוזכר כי ההסכם עם המעצמות מקל במעט את לחץ הסנקציות על המשק האיראני.

ראשי המדינות בחתימת ההסכם בין איראן למעצמות. רוחאני משבח, צילום: רויטרס ראשי המדינות בחתימת ההסכם בין איראן למעצמות. רוחאני משבח | צילום: רויטרס ראשי המדינות בחתימת ההסכם בין איראן למעצמות. רוחאני משבח, צילום: רויטרס

רוחאני הציג תקציב בשווי של 68 מיליארד דולר בהתבסס על שער חליפין של 26 אלף ריאל לדולר. זוהי הערכה אופטימית שכן כיום שער הדולר עומד על כ-29 אלף ריאל לדולר. הפרלמנט האיראני צפוי לאשר את התקציב בתוך כמה שבועות. רוחאני הדגיש כי התקציב החדש שם דגש על משיכת השקעות זרות, הפרטה והפחתת המרכוז בשוק.

רוחאני הצהיר גם כי התקציב שואף להפחית את האינפלציה שבשנה שעברה הסתכמה ב-40%. בשבוע שעבר אמר רוחאני כי השאיפה להוריד את האינפלציה בשנה הבאה ל-25%. לדבריו, התקציב החדש גבוה ב-50% מהתקציב הנוכחי.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת)

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות