אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מגיעות אלינו 10 חברות קטנות של NTE בכל שבוע ומציעות לנו שת"פ" צילום: בלומברג

"מגיעות אלינו 10 חברות קטנות של NTE בכל שבוע ומציעות לנו שת"פ"

כך אמרה אליזבת קוגן סמנכ"לית בכירה בטבע בהתייחסות לחשיפת צנרת התרופות של החברה בתחום היישויות הטיפוליות החדשות (NTE), היום במסיבת עיתונאים בכפר סבא

08.12.2013, 17:30 | ניר צליק

"בכל שבוע מגיעות אלינו 10 חברות קטנות של NTE ומציעות לנו שת"פ", כך אמרה אליזבת קוגן, סמנכ"לית בכירה בטבע למו"פ גנרי, בראיון שהעניקה במסגרת מסיבת עיתונאים שערכה החברה על רקע חשיפת צנרת התרופות של החברה בתחום היישויות הטיפוליות החדשות (NTE). 

קראו עוד בכלכליסט

טבעחשפה בסוף השבוע האחרון כי היא איתרה 15 תרופות חדשות שהיא עתידה לפתח בשנים הקרובות, כאשר ארבע מהן ממוקדות בתחום הכאב, שלוש מהן למחלת הסכיזופרניה, שתיים לפרקינסון, אחת למחלת הקרוהן וארבע תרופות לטיפול באיידס.

אלא שלמרות שעסקי המו"פ של טבע ממשיכים בהתאם לתוכניות, מתחת לפני השטח גועשים היצרים, על רקע פיטוריו של ג'רמי לוין, לפני כחודש, על ידי דירקטוריון טבע בראשותו של פיליפ פרוסט. בעקבות פיטוריו של ג'רמי לוין, מנסה בני לנדא, מנכ"ל אינדיגו לשעבר ובעל מניות בחברה, המחזיק על פי הערכות במניות טבע בשווי של עשרות מיליוני דולרים.

לנדא נפגש עם גופים מוסדיים ישראליים ואמריקאיים במטרה לשנות את התקנון של טבע המחייב כי רוב הדירקטורים בחברה יהיו תושבי מדינת ישראל. כדי לכנס אסיפת בעלי מניות יצטרך לנדא לגייס לצידו מחזיקי מניות בהיקף של כ־5% בלבד, כאשר הקרנות האמריקאיות הזרות מחזיקות בטבע כ־33%. בין הקרנות עם האחזות הגדולות ביותר נמצאות הקרנות קפיטל גרופ וונגארד, המחזיקות ב־7.5% וב־7% ממניות החברה בהתאמה, כאשר קרן ואנגארד מחזיקה ב־3.5%.

הכוונה העומדת מאחורי הצעדים של לנדא היא החלפת הדירקטוריון והעומד בראשו, פיליפ פרוסט, בדירקטוריון הקשור יותר לתעשיית הפרמצבטיקה, כאשר לנדא מנסה לרכוב על אי שביעות הרצון של הקרנות האמריקאיות ממהלך הפיטורים של לוין, שנה וחצי בלבד אחרי מינויו של לוין כמנכ"ל. בראשותה של טבע עומד כעת איל דשא כמנכ"ל זמני, כאשר ועדת האיתור, בראשותו של סגן יו"ר החברה, אמיר אלשטיין, פועלת בימים אלה.

מעבדה של טבע, צילום: שי סלינס מעבדה של טבע | צילום: שי סלינס מעבדה של טבע, צילום: שי סלינס

ייתכן וזהות האינטרסים של הקרנות האמריקאיות שאינן שבעות רצון מביצועיה של טבע בתקופה האחרונה עם בני לנדא, עשוי לגרום להן לשתף עימו פעולה בניסיון לשנות את מבנה הדירקטוריון, אך בכל מקרה, ההכרעה על עתידה של טבע תלויה בקרנות האמריקאיות ולא בלנדא, מאחר והן יכולות לבצע כל שינוי שהן יירצו עימו או בלעדיו, על רקע אחזקתן הגבוהה בחברה. לעת עתה, קשה להעריך האם המהלך של לנדא יבשיל לכדי החלפת חלק מהדירקטורים בחברה, או שמא הקרנות האמריקאיות יניחו לחברה לנסות ולנהל את האסטרטגיה שהתווה ג'רמי לוין בחודשים הקרובים ללא התערבות.

באשר להמשך דרכה של טבע מבחינת המו"פ, אמרה קוגן כי טבע רואה בתרופות אלו תרומה אסטרטגית משמעותית לחברה בשנים הקרובות, והוסיפה כי "זה אחד היתרונות המשמעותיים של טבע, אנחנו לא פייזר. יש לנו מצד אחד ידע גנרי ומצד שני ידע באיך לעשות ניסויים קליניים, שאין בדרך כלל בחברות גנריות, ופה טמון היתרון שלנו".

 

בניגוד לתרופות גנריות, תרופות NTE נהנות משולי רווח גבוהים, אך הן אינן דורשות זמן פיתוח ארוך כגון תרופות מקור, שאותן לוקח כ־10־15 שנים לפתח בהשקעה של 1־2 מיליון דולר לתרופה. הליך הפיתוח של תרופת NTE אורך 3־6 שנים בלבד וההשקעה בו היא בהיקף של 10־50 מיליון דולר, כאשר קוגן הצהירה כי "אנחנו נמכור את התרופות האלה ממותגות כמו תרופות מקור וזה ידרוש התייעלות".

 

סיכויי ההצלחה של תרופת NTE עומדים על 66%, כך שאם טבע תפתח 10 תרופות NTE חדשות בכל שנה, 6־7 מהן יגיעו אל השוק בסופו של דבר. טבע צפתה כי עד שנת 2018 יהוו תרופות אלה הכנסות של 1־1.5 מיליארד דולר ועד 2020 3 מיליארד דולר בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות