אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטפן בורגס: "אנחנו עצובים בגלל האווירה הציבורית נגדנו - כיל תורמת למדינה" צילם: אוראל כהן

סטפן בורגס: "אנחנו עצובים בגלל האווירה הציבורית נגדנו - כיל תורמת למדינה"

מנכ"ל כיל העביר ביקורת על הרגולציה ה"קפריזית" בישראל: "זה בסדר לשנות חקיקה, אבל מה שמרעיל אותנו אלו השינויים הלא צפויים". בורגס הצדיק את הפיטורים במפעלי החברה וטען כי הם מחוייבים להישרדותה

09.12.2013, 11:07 | רן אברמסון
"הדבר שמפריע לי יותר מכל הוא הדעות שטוענות שכיל לא תורמת לכלכלה הישראלית. זה מעצבן ומעציב אותי", כך אמר היום (ב') מנכ"ל חברת כימיקלים לישראל סטפן בורגס בוועידה כלכלית בת"א. 

קראו עוד בכלכליסט

"כיל לא רק שתורמת למדינה אלא תורמת יותר מכל חברה אחרת כאן" הצהיר בורגס, "זה לא איום, אנחנו פשוט עצובים בגלל האווירה הציבורית נגדנו", הסביר.

בורגס התייחס גם לפיטורים הצפויים במפעל רותם אמפרט של כיל, והצדיק אותם בכך ש"אלו הפיטורים הראשונים שלנו בישראל זה עשורים, אנחנו חייבים לעשות את זה כדי לשרוד".

בנוסף, על מה שהוא רואה כאווירה ציבורית עוינת, מתח בורגס ביקורת גם על הרגולציה בישראל, אותה הוא כינה "'קפריזית". "זה בסדר לשנות רגולציה, אבל מה שמרעיל אותנו אלו השינויים הלא צפויים", אמר בורגס, והסביר כי המשקיעים תוהים בפני החברה כיצד היא יכולה לתכנן אסטרטגיה לטווח הארוך בסביבה רגולטורית שמשתנה לעיתים קרובות כל כך.

המנכ"ל לא חסך את שבטו מהממשלה בשל התמלוגים והמסים שהיא גובה. "נראה שהממשלה כאן מוציאה כסף בצורה חכמה יותר מהמגזר הפרטי לפי אופן הגבייה", אמר בורגס.

סטפן בורגס סטפן בורגס סטפן בורגס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות