אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוריאל לין נגד קרנית פלוג: תפיסתה הכלכלית שגויה ומסוכנת צילום: עמית שעל

אוריאל לין נגד קרנית פלוג: תפיסתה הכלכלית שגויה ומסוכנת

נשיא לשכות המסחר תקף את הצהרותיה של נגידת בנק ישראל כי יש להעלות מסים: "רמת המסים בישראל מצויה בשיא יכולת הספיגה של המגזר העסקי ושל היחידים"

09.12.2013, 12:25 | אמנון אטד
התפיסה הכלכלית הבסיסית של נגידת בנק ישראל ד"ר קרנית פלוג בתחום הכלכלה היא שגויה ומסוכנת. כך אמר אתמול נשיא איגוד לשכות המסחר אוריאל לין במפגש של חברי נשיאות האיגוד. לדבריו, מאז שפלוג נבחרה לתפקידה, היא לא מפסיקה להצהיר, כמעט כקיבעון, כי יש להעלות את רמת המסים בישראל וכי יש לשקול תמיד מחדש העלאות מסים בשנים הבאות.

קראו עוד בכלכליסט

אוריאל לין על פלוג "יתכן כי היא נעדרת הבנה וניסיון של המגזר העסקי" אוריאל לין על פלוג "יתכן כי היא נעדרת הבנה וניסיון של המגזר העסקי" אוריאל לין על פלוג "יתכן כי היא נעדרת הבנה וניסיון של המגזר העסקי"

"מה שפלוג רואה מול עיניה זה את ממדי הגירעון התקציבי", אמר לין, "אולם יתכן מאוד שבשל העובדה שכל תקופת עבודתה המקצועית היא בשירות הציבורי היא נעדרת הבנה וניסיון של המגזר העסקי. תפיסת העולם שלה היא תפיסת מאקרו-חשבונאית המנתקת עצמה לחלוטין מהדינמיקה האנושית במגזר העסקי. רמת המסים בישראל מצויה כבר היום בשיא יכולת הספיגה של המגזר העסקי ושל היחידים. שיעורי המס הישיר על הכנסות היחידים עולה בצורה תלולה כבר בהכנסות הנמוכות. מדרגת המס מעל 14 אלף שקל בחודש היא בשיעור של 43%, ומעל 20 אלף שקל מוטל מס שולי של 46%".

עוד אמר לין כי שיעור מס החברות נמצא כבר ברמת שיא של 26.5%, ועוד 30% מס על משיכת דיבידנד. לדבריו, "ברמות מיסוי כאלו יש כבר השפעה שלילית חמורה על הרצון לפתח עסקים ולהקים עסקים חדשים, או על התמריץ לעבוד ולצאת לעבודה, שללא ספק תאט את הצמיחה במשק".

"אין דרך מפתה יותר מלפתור בעיות כלכליות מאשר לדבר על העלאת מסים, מבלי לנתח ולחשוב מה תהיה ההשפעה על קצב הצמיחה במשק", אמר עוד לין, "הדרך שבה צריכים כיום ללכת אינה עוד בהעלאת מסים, אלא להפך- הפחתת מסים כדי ליצור מערכת מס יציבה, אשר תיצור תמריץ לפתח עסקים ולהשקיע יותר בעבודה. העלאת שיעורי המס רק תקצין את העיוותים בחלוקת הנטל; היא תאט את הצמיחה ותקטין את הכנסות המדינה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

58 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

54.
לציבור אין נציג
הנגידה מייצגת את כלכלת המאקרו ,.הבנקים שער החליפין וכו" אוריאל לין מדבר בשם בעלי העסקים הקטנים והגדולים. מי לכל הרוחות מייצג את ריקי כהן מחדרה. הסטנד אפיסט שנקרא שר האוצר? או פקידיו יותר נכון פקידותיו שמעולם לא ראו אוטובוס מבפנים. שר האוצר נמנע מלהטיל מסים ורואה בכך את פיסגת הקריירה שלו באוצר עד כדי כך שהוא מדבר על החלפת קואליציות. חברי הכנסת ,.תסתכלו על סתיו שפיר החכי"ת שהתגלגלה לכנסת על לא עוול בכפה. היא תייצג אץ הציבור? לציבור אין ולא היה יצוג ,.יש יצוג רק לבעלי אינטרסים ,.כל הציבור מובל באפו על ידי נוכלים ויחצני"ם שמקבלים שכר מהציבור אך דואגים בעיקר לשולחיהם.
תום  |  09.12.13
לכל התגובות