אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
CareFusion רוכשת 40% מ-CME תמורת 100 מיליון דולר

CareFusion רוכשת 40% מ-CME תמורת 100 מיליון דולר

החברה הישראלית מפתחת משאבות אינפוזיה וטכנולוגיית הזרקה ונמצאת בשליטת המייסדים, צבי וענת ברק. ההשקעה משקפת ל-CME שווי של 250 מיליון דולר

09.12.2013, 16:26 | אסף גלעד

אקזיט נוסף בתעשיית מדעי החיים הישראלית, ימים ספורים לאחר רכישת גיוון אימג'ינג: חברת הציוד הרפואי האמריקאית CareFusion הודיעה היום (ב') על רכישת 40% מחברת האינפוזיות הישראלית קיסריה אלקטרוניקה רפואית (CME) תמורת 100 מיליון דולר. העסקה משקפת לחברה האלמונית מקיסריה שווי של 250 מיליון דולר.

המניות נקנו מידיהם של בעלי החברה בני הזוג צבי וענת ברק, שהחזיקו טרם הרכישה מחצית ממניות החברה כל אחד. כעת, ימשיכו בני הזוג ברק להיות בעלי השליטה בחברה, אך ל- CareFusion עומדת הזכות להרחיב את אחזקותיה למעמד של שליטה בחברה. CME תשמור על פעילותה כיחידה עצמאית ולא תהפוך להיות מרכז פיתוח של הרוכשת האמריקאית.

קראו עוד בכלכליסט

CME פעילה זה שני עשורים במשרדי מו"פ בקיסריה ומפעילה במקום גם מפעל ייצור. היא נוסדה ומנוהלת על ידי בני הזוג צבי וענת ברק מאז 1993, תוך שהם מייצרים בישראל משאבות אינפוזיה וציוד הזרקה, משווקים באמצעות מפיצים בכל העולם ומכניסים על פי ההערכות עשרות מיליוני דולרים תוך שמירה על רווחיות. ייחודה של CME הוא בקומפקטיות ובניידות של המשאבות.

אחת ממשאבות האינפוזיה של CME אחת ממשאבות האינפוזיה של CME אחת ממשאבות האינפוזיה של CME

CareFusion היא תוצר של ספין-אוף (פיצול) מחברת הציוד הרפואי קרדינל בשנת 2009. החברה האמריקאית מייצרת גם היא ציוד רפואי הכולל לא רק מוצרי אינפוזיה, אלא גם מכונות הנשמה ומוצרי תוכנה רפואיים. לפני מספר שבועות רכשה את Signs Vital שעוסקת במוצרי הנשמה והרדמה לבתי חולים בסכום של כ-500 מיליון דולר. היא נסחרת בבורסה של ניו יורק בשווי של 8.41 מיליארד דולר ובשנה האחרונה רשמה הכנסות של 3.5 מיליארד דולר. היא מעסיקה 15 אלף עובדים ברחבי העולם, ולפי הידוע החברה אינה מחפשת בינתיים רכישות נוספות בישראל. מדובר בעסקה לחיזוק פרוטפוליו המוצרים של החברה בתחום האינפוזיות.

את העסקה הובילה יחידת המיזוגים והרכישות של לאומי פרטנרס בראשותו של סמנכ"ל החברה, עודד טל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות