אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסרים החינוכיים של דיסני: עבדות וזיהום זה סבבה

PLAY

המסרים החינוכיים של דיסני: עבדות וזיהום זה סבבה

מסרים הזויים במיוחד שעולים מסרטי דיסני קלאסיים כ"אלאדין" ו"היפה והחיה", גורי כלבים מחליפים את מקולי קלקין ונלחמים בפורצים, אילו תלונות היו מועברות למשטרה בתקופת הג'אז והחשבון של שרלוק הולמס באתרי היכרויות

09.12.2013, 18:12 | נמרוד צוק

1. פרינס עלי, שלח את עמי

סרטי דיסני מבוססים לרוב על אגדות קסומות, בהן נסיכות ומלכים, מכשפות ומוסר השכל. אבל כשמסתכלים על זה לעומק, מגלים שבעצם יש בסרטים עליהם גדלנו כמה מסרים קצת תלושים. למשל, לאלאדין אין שום בעיה לשעבד את הג'יני (או את המסכנים שסוחבים עבורו 75 גמלים מוזהבים), העלמה בל שוקעת בתסמונת שטוקהולם, הרקולס שוכח לגמרי מהוריו המאמצים ואילו סימבה לומד שאין כמו לסמוך על שני נוודים מוזרים.

תסחבו את הגמלים, חבר תסחבו את הגמלים, חבר'ה. אלאדין רוצה להתחיל עם הנסיכה תסחבו את הגמלים, חבר

2. מקולי קלקין, אנחנו צריכים לדבר

למה לבזבז שעה וחצי בצפיה חוזרת ב"שכחו אותי בבית" כשאפשר במקום זה לעבור על כל עלילת הסרט בשתי דקות בלבד, ועוד עם כלבלב הפאג החמוד הזה במקום קלקין המעצבן?

3. שנות ה-20 הנרגנות

באחד הפרויקטים האינטראקטיביים המסקרנים והמוזרים שיצא לנו לראות בזמן האחרון, היסטוריונית הסאונד (יש דבר כזה) אמילי תומפסון מאונ' פרינסטון מיפתה 600 תלונות שהתקבלו ברשויות העיר ניו יורק על מפגעי רעש בין השנים 1926 ל-1933. התקופה כונתה "תקופת הג'אז" והתאפיינה ברחובות הומים ורועשים במיוחד, מרעש של אתרי בניה ועד חתולים מייללים. את התוצאה היא פרסמה באתר מעוצב ברוח התקופה בשם "The Roaring Twenties", בו אפשר לחקור על ציר זמן או מפה את מפגעי הרעש לצד קטעי וידאו.

אתר רעשי תקופת הג אתר רעשי תקופת הג'אז בניו יורק אתר רעשי תקופת הג

4. שב בני, אני רוצה לספר לך על הציפורים והדבורים

עוד יום, עוד עקיצה מוצדקת מאין כמותה כלפי מיזם מזל"טי המשלוחים של אמזון. והפעם: איגוד החסידות מתעצבן על ג'ף בזוס

5. בן 30 מחפש בחורה עם כימיה טובה

איך היו נראים הפרופילים של ג'סי פינקמן, שרלוק הולמס ודמויות טלוויזיוניות אחרות אם הן היו פותחות פרופיל באתר היכרויות? הפוסט הבא מנסה להמחיש.

  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות