אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלוואי עלינו: חברי הפרלמנט בבריטניה זועמים על הכוונה להעלות את שכרם צילום: בלומברג

הלוואי עלינו: חברי הפרלמנט בבריטניה זועמים על הכוונה להעלות את שכרם

הרשות לסטנדרטים פרלמנטריים החליטה להעלות את השכר ב-11% ל-74 אלף ליש"ט בשנה, ויש מי שכבר מגדיר זאת כצעד "לגמרי לא נאות"

09.12.2013, 20:29 | סוכנויות הידיעות

בממשלת בריטניה זועמים על החלטה של גוף עצמאי להעלות את שכר חברי הפרלמנט ב־11%, דווקא בזמן שהממלכה עוברת תקופת קיצוצים בתקציב. "זה בלתי ניתן להבנה" אמר דני אלכסנדר, המזכיר הראשי של משרד האוצר הבריטי.

קראו עוד בכלכליסט

"יהיה לגמרי לא נאות מצד חברי הפרלמנט לקבל העלאה גדולה כל כך בשכר בזמן שהשכר של עובדי המגזר הציבורי נמצא בהקפאה וגדל ב־1% לכל היותר", אלכסנדר הוסיף.

הכוונה: להעלות את השכר ל-74 אלף ליש"ט, צילום: גלעד קוולרצ הכוונה: להעלות את השכר ל-74 אלף ליש"ט | צילום: גלעד קוולרצ'יק הכוונה: להעלות את השכר ל-74 אלף ליש"ט, צילום: גלעד קוולרצ

ההחלטה להעלות את שכר חברי הפרלמנט ל־74 אלף ליש"ט בשנה ניתנה על ידי הרשות לסטנדרטים פרלמנטריים (ipsa), למרות קריאות שלא להעלותו לנוכח מצבו הקשה של המעמד העובד.

אד בולס, יועץ הצללים מטעם מפלגת הלייבור שבאופוזציה, אמר כי הוא אינו רואה איך יוכל להגיד לחברי מפלגתו לקבל את תוספת השכר. כמה חברי פרלמנט הודיעו דרך טוויטר כי יסרבו לקבל את תוספת השכר אם יוחלט עליה.

מקורות מקורבים למקבלי ההחלטה, לעומת זאת, אמרו ל"גארדיאן" שכאשר חברי הפרלמנט היו אחראים לשכר של עצמם, הם נמנעו מהעלאת שכר כיוון שזהו צעד לא פופולרי, ובמקום זאת העלו את החזרי ההוצאות שלהם כדי להימנע מהפסדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה