אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מקווים שהיא תהיה מרוצה" צילום: אביגיל עוזי

"מקווים שהיא תהיה מרוצה"

במלאות שנה למות ענת גוב תוקם על שמה קרן למחזאים צעירים. את המופע לזכרה, שהכנסותיו יוקדשו לקרן, יפתח גידי גוב במונולוג הומוריסטי, "והאירוע ברוחה יהיה שמח ולא טרגי", אומרת הבמאית עדנה מזי"א

10.12.2013, 08:56 | מאיה נחום שחל

"בימים אלה, שבהם אני חוזרת ועוסקת בחומרים של ענת, אני לא מפסיקה להתפעל מדיוק הכתיבה יוצא הדופן שלה", אומרת עדנה מזי"א, במאית, מחזאית ומי שהיתה חברתה הקרובה של ענת גוב. "כשעבדנו על הדברים זה נראה מאוד מובן מאליו, אבל ממרחק הזמן אני רואה כמה הכתיבה שלה משובחת, גם מחושבת וגם יש בה הרבה נשמה. אבל גם בחייה היא ידעה שאני מתפעלת ממנה, כל הזמן אמרתי לה".

ענת גוב. תרמה בסתר, צילום: אביגיל עוזי ענת גוב. תרמה בסתר | צילום: אביגיל עוזי ענת גוב. תרמה בסתר, צילום: אביגיל עוזי

 

קטעים מראיונות

מזי"א עורכת ומביימת את המופע "סוף טוב לענת גוב", שיעלה במלאות שנה למותה בתיאטרון הקאמרי ב־13 בדצמבר, יום הולדתה של המחזאית והתסריטאית. כל ההכנסות מהמופע יוקדשו להקמת קרן מלגות ומענקים למחזאים צעירים.

את הערב יפתח גידי גוב במונולוג שרמי ורד כתב לאירוע. "כמו בתקופת התוכנית 'לילה גוב', ישבנו כל הצוות, אתי (אנטה־שגב - מנ"ש), רמי ואני, עם דניאל לפין, לעבוד על הקטע, שיהיה כמובן הומוריסטי ברוח האירוע", אומרת מזי"א. אנטה־שגב גם תערוך ותביים את המופע לצד מזי"א, ויפיק אותו חיים סלע.

מזי"א מספרת על האירוע, שהם עובדים עליו כבר חצי שנה וייקחו בו חלק רק אנשים שעבדו עם ענת וכאלה שאהבה, ובקולה שומעים געגוע: "אנחנו מקווים מאוד שהיא תהיה מרוצה. כמעט לא מדברים עליה במופע, פרט לקטע אחד של דינה סנדרסון. אין מנחה למופע, אלא קטעים שרצים בזה אחר זה, וכל האירוע יהיה ברוחה - שמח ולא טרגי. יהיו בוודאי קטעים מרגשים, כשיושמעו דברים שהיא אמרה בראיונות, אבל הכוונה היא שלא תהיה אווירה רגשנית ומלודרמטית".

האם ענת דיברה איתך על אירוע כזה או אחר שיעשו לכבודה אחרי מותה?

"היא לא דיברה, אבל ממש לא התנגדה. לא היה לה הצורך לשלוט במה שיקרה אחרי מותה, אלא שנעשה מה שאנחנו רוצים. אני חושבת שהיא היתה אוהבת את זה, כי זה ברוח שלה".

"כשהתחלנו לגלגל את עניין המופע לזכרה החלטנו בשיתוף גידי והמשפחה להקים קרן ברוחה הטובה והנדבנית של ענת", אומר ל"כלכליסט" נעם סמל, מנכ"ל תיאטרון הקאמרי, שבו ייערך המופע. "מלבד היותה מוכשרת מאוד תרמה ענת רבות בסתר, גם מזמנה וגם מכספה", הוא מסביר.

"זה הולך להיות אירוע מרגש מאוד. כמעט כל המשתתפים יופיעו בהתנדבות, ולבקשת משפחת גוב הכרטיסים אינם יקרים. מובן שנשמח לתרומות נוספות, כי מדובר במופע חד־פעמי, שאינו יכול להחזיק קרן שלמה, וזו דרך מיוחדת שבאמצעותה ענת תיזכר תמיד".

הקאמרי ינהל פיננסית

 

הקרן תנוהל בידי ועדה ציבורית מטעם משפחת גוב וחבריה. "אחרי האירוע נשב איתם, והם יחליטו מי ינהל את הקרן. הקאמרי ינהל רק מבחינה פיננסית ללא תמורה כדי להוריד מהם הוצאות על רואה חשבון ועורך דין למשל".

כל הקטעים והשירים במופע לקוחים מתוך יצירתה הענפה של גוב: המחזות "אהבת מוות", "חברות הכי טובות" (בביצוע קרן מור, ענת וקסמן ושרה פון שוורצה מההפקה המקורית של סוף שנות התשעים), "אוי אלוהים", "ליזסטרטה 2000" ו"משפחה חמה".

את המופע יחתמו כל חברי "זהו זה" - גידי גוב, מוני מושונוב, דוב'לה גליקמן, שלמה בראבא ואבי קושניר - בשיר "Always Look on the Bright Side of Life", שגוב ביקשה לנגן בלווייתה.

עוד ישתתפו שרית וינו אלעד, תחיה דנון, רותי אסרסאי, אורלי זילברשץ, יוסי פולק, רבקה מיכאלי, יוסי גרבר, יחזקאל לזרוב, אוהד שחר, לימור גולדשטיין, יפתח קליין, כנרת לימוני, שמרית לוסטיג, מוקי, יוני רכטר, קרן פלס, רועי בר־נתן, שלומי שבן ואלון אולארצ'יק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות