אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההפתעות בהצבעה על עתיד אי.די.בי: הראל יצאה נגד דנקנר, הלמן־אלדובי תמך

ההפתעות בהצבעה על עתיד אי.די.בי: הראל יצאה נגד דנקנר, הלמן־אלדובי תמך

אילו גופים מוסדיים תמכו בהצעה של נוחי דנקנר ואלכסנדר גרנובסקי ומי בחר להימנע?

10.12.2013, 08:23 | רחלי בינדמן
חברות הביטוח איילון וביטוח חקלאי כמו גם בתי ההשקעות מודלים, הלמן־אלדובי, אינפיניטי ואיילים היו בין הגופים המוסדיים הבודדים שתמכו בהצעה של נוחי דנקנר ואלכסנדר גרנובסקי לצד שורה של משקיעים פרטיים אלמוניים. חברת הביטוח מנורה מבטחים בחרה להימנע, ואילו יתר גופי הפנסיה, ובהם פסגות, הפניקס, מיטב דש, אקסלנס, הראל וקרן הפנסיה הוותיקה גילעד העדיפו את ההצעה של אדוארדו אלשטיין ומוטי בן־משה - והכריעו את הכף לטובתה.

הראל, שבעל השליטה בה הוא יאיר המבורגר שהשתתף באופן אישי בפברואר 2012 בהנפקת "החברים" שביצע דנקנר - עת גייס הון לאי.די.בי אחזקות - העדיפה את הצעת הקבוצה המתחרה בדנקנר. בנוסף, הראל רכשה בתחילת השנה את קרנות הנאמנות וחברת ניהול התיקים של כלל פיננסים מקבוצת אי.די.בי. בעקבות העסקה, ולאחר קבלת עמדת רשות ני"ע בסוגיה, פרשה הראל מנציגות האג"ח של אי.די.בי אחזקות בשל פוטנציאל ניגוד העניינים הכרוך בדבר. אך למרות זאת, בהצבעה הנוכחית - שבה לא נפסל אפריורית אף אחד מהמצביעים - הצביעה הראל נגד דנקנר.

הלמן־אלדובי תמך בגרנובסקי־דנקנר חרף יציאתו הפומבית ביולי האחרון נגד המינוי וחבילת שכרו של דני נוה בתפקיד יו"ר כלל ביטוח, מינוי שדנקנר יזם והוביל. בסופו של דבר, על רקע שינויים שבוצעו בעקבות הלחץ הציבורי בתנאי שכרו של נוה, תמכו בהלמן־אלדובי בחבילת השכר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות