אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דני נוה: "הפנסיה היא פצצת זמן גרעינית" צילום: אוראל כהן

דני נוה: "הפנסיה היא פצצת זמן גרעינית"

בפאנל בנושא חיסכון פנסיוני אמר יו"ר כלל ביטוח, כי על המדינה לשקול להפריש פנסיה לחייל בשירות חובה; מנכ"ל פסגות: על הממשלה להקים ועדה ציבורית לבדיקת נושא הפנסיה ההולכת ומצטמקת

10.12.2013, 10:12 | רחלי בינדמן

"הפנסיה היא כמו פצצת זמן גרעינית", כך אמר היום (ג') דני נוה, יו"ר כלל ביטוח, בפאנל של ועידת עדיף לענף הביטוח והפיננסים.  

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, "נדרשת חשיבה ארוכת טווח אסטרטגית בנושא. יש מגוון מוצרים פנסיונים. הרגולטור עושה כל הזמן במוצרים האלה שינויים. המדינה צריכה להקים ועדה ציבורית לנושא. תוחלת החיים צפויה להגיע ל-100 ואדם שפורש בגיל 67 ונשאר לו עוד שליש מחייו לחיות ללא תעסוקה. עיקר הוצאותיו של המבוגר היא על הבריאות וגם שם יש שחיקה בביטוחים. ועדה ציבורית צריכה לחשוב מחוץ לקופסא. דובר הרבה על גיל הפרישה, חייבת להיות התאמה בין גיל הפרישה לתוחלת החיים. גם גיל ההפרשה מתאחר כתוצאה משירות בצה"ל, נכנסים לשוק העבודה מאוחר יותר. אולי המדינה צריכה להפריש פנסיה לחייל בשירות חובה. עצמאים כלל לא חייבים לחסוך".

יו"ר הפניקס, ד"ר משה ברקת יו"ר הפניקס אמר בפאנל כי "נציגויות המוסדיים זה מוסד שתרם להסדר החוב באי.די.בי. המוסדיים בדקו נכון אם מי שנתנו לו אשראי יודע להחזיר את החוב".

מנכ"ל פסגות חגי בדש מנכ"ל פסגות הוסיף: "בית המשפט קבע תקדים של יכולת נושים לכפות הסדר חוב על החברה. המאבק שלנו הוכיח את עצמו".

חגי בדש, מנכ"ל פסגות, צילום: עמית שעל חגי בדש, מנכ"ל פסגות | צילום: עמית שעל חגי בדש, מנכ"ל פסגות, צילום: עמית שעל

בדש התייחס גם לשאלה אם מתפתח דור של פנסיונרים עניים: "זה לא סוד שתוחלת החיים עולה והצריכה הפרטית עולה על חשבון החיסכון הפנסיוני. גם נכנסים יותר מאוחר למעגל העבודה. בסביבת ריבית נמוכה גם מאתגר לייצר תשואה לחוסכים. גם התמורות הרגולטוריות על השוק הפנסיוני גרמו לכך ששיעור התחלופה (אחוז מהמשכורת שנותר כקצבת פנסיה) ירד מ-70% ל-40%. אם המדינה לא תכיר בבעיית הפנסיה כבעיה לאומית, עוד כמה עשורים נמצא את עצמנו  בלי דירה ובלי פנסיה. נכון לבחון הנפקת יותר אג"ח מיועדות לחוסכים, איסור משיכת כספי פיצויים והחזרת מסלול חיסכון הוני. יש חשיבות מכרעת גם לחינוך פיננסי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
התבטאות טפשית במקרה הקל וחמורה במקרה האחר
נווה, בכלכלה אין מושג של פצצה גרעינית, אבל מי שאיני בקי בכלכלה מדבר בשפה שלך, נווה נהנה בעבר מתפקידיו הממלכתיים, וחופש הדיבור בו היה מוגן. נווה נהנה עכשיו מתפקיד שעליו לעבוד, שוב אומר לעבוד עבורינו ולהגן על זכויותינו ולא לצאת בהצהרות פוליטיות, בומבסטיות וריקות מתוכן ועניין חוץ מלהבהיל,,,,,את עצמו נווה, במקום להצהיר הצהרות , עליך לחשוב חכם ולהעלות רעיונות/תוכניות ולא רוחות הבל ועל אותו משקל יוצרות בהלה. נווה, אותי ושכמותי לא הבהלת בהתבטאותך, אלא בריקנות של אמירותיך. מקווה שיפורסם
יגאל , תל אביב  |  10.12.13
29.
מי מצטרף אלי לתביעה יצוגית נגד מדינת ישראל?
אני תובעת את המדינה בגין 5 שנות שירות צבאי שלי ושל בעלי שבמהלכן נמנעו מאיתנו 60 חודשי שכר והפרשות לפנסיה. אני תובעת את המדינה בגין הפרת זכויות האזרח וזכות לשיוויון בגלל שהמדינה פוגעת בפרנסה רק של חלק מאוד מסויים בעם ולא פוגעת בשאר האזרחים. הניפגעים שייכים למגזר החילוני והיהודי בלבד ועל כן הפגיעה בפרנסה רק של מגזר זה היא על בסיס גזעני ודתי בניגוד לחוק הישראלי ,בניגוד למגילת העצמאות ובניגוד לחוק הבינלאומי. אני דורשת מהמדינה להחזיר למשפחתי סכום של 60 משכורות ממוצעות (לא מינימום) צמוד למדד +ריבית וגם את תשלומי הפנסיה צמודות עם ריבית שהייתה במשק מאז שהשתחררנו מצה"ל.
10.12.13
לכל התגובות