אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"חמש שנים מהיום רשתות התקשורת יהיו שונות לחלוטין"

"חמש שנים מהיום רשתות התקשורת יהיו שונות לחלוטין"

עולם ה-SDN הופך למרכיב מרכזי באסטרטגיה של HP. בת'אני מאייר מנהלת תחום הרשתות בחברה הסבירה לכלכליסט בכנס בברצלונה את היתרונות של הטכנולוגיה החדשה

10.12.2013, 11:19 | מאיר אורבך, ברצלונה
בשיחה עם "כלכליסט" ועיתונאים נוספים מרחבי העולם אומרת בת'אני מאייר, סגנית נשיא בכירה ומנהלת תחום הרשתות ב-HP העולמית, שעולם הרשתות שאותו אנו מכירים עומד בפני שינוי מהותי בחמש השנים הקרובות. בראיונות שעשתה בעבר נהגה בת'אני מאייר לתקוף את סיסקו כחברה שאינה מגיעה לתחום הרשתות מבוססות התוכנה (SDN) בזמן. בתחום זה אמורות תוכנות להחליף את הרשתות מבוססות החומרה המקובלות כיום במרבית הארגונים.

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו כרגע עובדים על הבסיס של תקשורת מבוססת תוכנה", מסבירה מאייר, "פיתחנו בקר לפני 18 חודשים וכעת כשהתחלנו למכור את המוצר, יש לנו הרבה לקוחות שמתעניינים בו כדי לעשות דברים ברשת שלא היו רגילים אליהם. יש כיום יישומים שאינם עובדים טוב ברשת רגילה. המערכות של מיקרוסופט לינק למשל אינן עובדות טוב ברשתות הקיימות, הן דורשות איכות מסויימת וכתוצאה מכך אנשים לא משתמשים בה או שיש להם תחושות לא טובות כתוצאה מהשימוש".

רשתות SDN מאפשרות פריסה מהירה יותר של שירותי רשת מתקדמים, צילום: אייבלסטוק רשתות SDN מאפשרות פריסה מהירה יותר של שירותי רשת מתקדמים | צילום: אייבלסטוק רשתות SDN מאפשרות פריסה מהירה יותר של שירותי רשת מתקדמים, צילום: אייבלסטוק

"עם המערכת שלנו אפשר להשתמש בלינק בקלות רבה. מתכנתים את המערכת לצורך הזה ומקצים להם רוחב פס מתאים. לא יכולת לעשות זאת קודם, וכיום בעולם מבוסס SDN כן ניתן".

"רשתות מבוססות SDN יכולות לספק אבטחה יותר מאשר בעבר. הנוזקה יכולה להיכנס לארגון דרך הרשת במערכות שאינן מבוססות תוכנה. במערכות SDN אתה יכול לתכנת אותו כך שניתן לבלום את החדירה עוד בכניסה למערכת. זהו שינוי שאנשים מחכים לו מזה זמן רב", מרחיבה מאייר על יתרונות האבטחה הגלומים ב-SDN.

על סיסקו גם יש למאייר מה לומר: "סיסקו הכריזו על קופסה ולא על תוכנה. המערכת שלהם שוב מבוססת חומרה ולא על תוכנה. שתי המערכות יחיו יחד למשך תקופה בגלל שדרישות המערכות של ענן הרשת חייבות להיות בעלות נמוכה. הרשת תהיה מאוד שונה בתוך חמש שנים מהיום בגלל הצרכים החדשים של הרשתות. כל הדברים שאנחנו משתמשים בהם כיום כגון מתגים ונתבים ייעלמו".

גם תחום מרכזי הנתונים יזכה לשיפור ניכר, לטענת מאייר, "כיום יש הרבה חברות שיש להן דאטה סנטר שמרוויחות מזה. ישנם הרבה יישומים שלא רצים טוב בתוך הארגון, הערך של SDN עולה בארגונים כאשר הרבה אנשים מנסים להשתמש ביישומים שקשה להשתמש בהם בצורה הטובה ביותר".

בסיכום דבריה ממחישה מאייר את היתרון העיקרי של רשתות SDN, אינטגרציה מוגברת עם דרישות תוכנה של ספקים: "אנחנו נספק SDK לחברות כמו אדובי שיפתחו אינטגרציה של התוכנה שלהם למערכת שלנו. המערכת שלנו תדע כמה התוכנה שלהם צורכת ואת דרישותיה, אבל הארגון יקבע סדרי עדיפויות של הקצאות רוחב פס והרשת".

"אני מאמינה שמנהלי הרשתות של היום לא יהיו אותם אנשים. כיום, אנשים צעירים שרגילים לעולם החדש, המעבר בשבילם לעולם התוכנה יהיה הרבה יותר קל מאשר לאנשים שעובדים כיום על רשתות", סיכמה מאייר.

הכותב היה אורח של HP בכנס החברה בברצלונה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות