אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ObserveIT גייסה 20 מיליון דולר בהובלת ביין קפיטל של מיט רומני

ObserveIT גייסה 20 מיליון דולר בהובלת ביין קפיטל של מיט רומני

החברה מפתחת כלים לניטור אופי השימוש בשירותים ארגוניים שונים, במטרה להפיק תובנות על נהלי העבודה בארגון. בין לקוחותיה נמנות סמסונג, סיסקו וקוקה קולה והגיוס ישמש להרחבת פעילותה בארה"ב

10.12.2013, 14:07 | אסף גלעד
הסטארט-אפ ObserveIT מגייס סבב גיוס ענק בין 20 מיליון דולר בהובלת קרן ההון סיכון של ביין קפיטל, ענקית ההשקעות מיסודו של המועמד לנשיאות ארה"ב מיט רומני. זהו סבב גיוס עצום בגודלו לחברה, שקודם לכן גייסה 2 מיליון דולר בלבד, מכספי חברים וקרובי משפחה של המייסדים אבי עמוס וגבי פרידלנדר.

קראו עוד בכלכליסט

זוהי ההשקעה השניה של ביין קפיטל בחברה ישראלית השנה, לאחר שבחודש שעבר הובילה השקעה של 9 מיליון דולר בחברת התוכנה Garantia Data. ביין קפיטל שמנהלת כ-70 מיליארד דולר, משקיעה בסטארט-אפים באמצעות קרן ההון סיכון שלה, ביין קפיטל ונצ'רס, המנהלת 2 מיליארד דולר.

אחת התוכנות של observeIT אחת התוכנות של observeIT אחת התוכנות של observeIT

ObserveIT פיתחה תוכנה שמנתחת את השימוש בשרתים בארגונים על ידי הקלטה של דפוסי השימוש בהם. המערכת מקליטה סרטים המתעדים את השימוש בקבצים השונים, הגישה לספריות וביצוע הפעולות על ידי המשתמשים בשרתי הארגון, זאת על ידי הקלטה של הפעולות במקלדת ובעכבר המתבצעות על גבי הממשק.

לאחר מכן מנתחת המערכת את דפוסי השימוש ומייצרת מהן תובנות על גבי אופי השימוש בשרתים והתנהגות המשתמשים. את המערכת משווקת ObserveIT לארגונים שנדרשים לעמוד בדרישות רגולציה ואבטחת מידע קפדניות באשר למידע הנשמר בשרתים. נוסף על כך, מאפשרת החברה גם לארגונים שצורכים שרתים חיצוניים לחברה באמצעות הענן לעקוב אחר השימוש בהם מרחוק.

מתרחבים בארצות הברית

הגיוס החדש ישמש את החברה לפיתוח סניף המכירות בארה"ב, צמיחה של 40 עובדים במצבת החברה בארץ ובארה"ב ובהשקעה נוספת בפיתוח הטכנולוגיה. כיום מעסיקה החברה 70 עובדים במשרדיה בישראל ועוד 12 בניו יורק.

ObserveIT צפויה לסיים את 2013 עם הכנסות שמוערכות בכ-11 מיליון דולר. המודל העסקי שלה בנוי ממכירת רשיון לפי מכשיר, ומדמי תחזוקה שנתיים בגובה 20% ממחיר הרשיון. בין לקוחות החברה: קוקה קולה, זירוקס, טושיבה, טי מובייל, סמסונג, וודפון, סיסקו, פוג'יטסו ו-UPS, כמו גם שותפויות עם ענקיות תוכנה כמו סיטריקס, IBM ו-CA.

בחברה הישראלית התחרתה עד לאחרונה ענקית התוכנה הארגונית סיטריקס, שבעבר שיווקה את המוצר המתחרה "סמארט אדיטור", אך זו הודיעה לאחרונה כי היא מבטלת את פיתוחו ומאמצת במקום זאת את הפתרון של ObserveIT. מתחרה נוסף הוא סנטריפיי, אך לטענת ObserveIT, היא מסוגלת לנטר סוגים רבים יותר של שרתים וכן להוציא ניתוחים מושכלים יותר לגבי התנהגות המשתמשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות