אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל וודסייד: "טרם התקבלה ההחלטה האם להשקיע בישראל"

מנכ"ל וודסייד: "טרם התקבלה ההחלטה האם להשקיע בישראל"

פטר קולמן התייחס בשיחה עם אנליסטים לעסקת הענק לרכישת 30% ממאגר לווייתן. לדבריו מדובר בהשקעה משמעותית לחברה והם חייבים להתחשב בטובת בעלי המניות

10.12.2013, 13:41 | שי סלינס

"טרם החלטנו אם להשקיע בישראל - ההחלטה צפויה להתקבל לא לפני המחצית השנייה של 2014", כך לפי מנכ"ל חברת הנפט האוסטרלית וודסייד, פטר קולמן, בשיחה עם אנליסטים הבוקר (ג') באוסטרליה. 

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו נמצאים בקשר ישיר עם השותפים הישראלים במאגר לווייתן ועם נובל אנרג'י על מנת להשלים את העסקה", אמר קולמן ומתכוון לעסקת הענק לרכישת 30% ממאגר לווייתן בתמורה לעד כ-2.5 מיליארד דולר. מדובר בעסקה שנחתמה כמזכר הבנות לא מחייב בסוף 2013 ונדחתה מאז פעמיים בשל חוסר וודאות רגולטורית לעניין ייצוא הגז.

"ההזדמנות בלווייתן יכולה להיות משמעותית מאוד לחברה, אולם אנחנו חייבים להתחשב בראש ובראשונה בטובת בעלי המניות של וודסייד", הוסיף קולמן.

קידוח לווייתן קידוח לווייתן קידוח לווייתן

בתוך כך הפחיתה וודסייד את תקציב ההוצאות שלה ל-2013 ל-1.1 מיליארד דולר, בהשוואה לתחזית ההוצאת הקודמת שעמדה על 2.3 מיליארד דולר, וזאת בעיקר בשל דחיית ההחלטה על ההשקעה בלווייתן.

הודעה זו של מנכ"ל וודסייד מגיעה לאחר שלפני מספר ימים חברות דלק קידוחים ו אבנר, שמחזיקות יחדיו ב-45.34%, דיווחו באופן רשמי על דחיית העבודות לפיתוח מאגר הנפט במבנה "לווייתן" לסוף 2014.

בהודעה שפורסמה נימקה חברת נובל אנרג'י, שמחזיקה ב-39.66% במאגר ומשמשת כקבלנית הקידוח בפועל, כי פעולת שינוע אסדת קידוח ייעודית לחיפושי נפט לאזור לא תתבצע בין היתר לאור העלויות הגבוהות הכרוכות בשינוע אסדת קידוח לאזורנו, ולאור העובדה שטרם גובשו ואושרו במועד זה תכניות לקידוחים נוספים.

על פי הערכות מוקדמות, מאגר הנפט ששוכן ב"לווייתן" עשוי להכיל בין 200 ל-600 מיליון חביות, אולם בשל עומקו (מעל 7,000 מטר) העבודות שם נעצרו ולא המשיכו עד להמצאת ציוד קידוח ייעודי.

ברקע להודעת מנכ"ל וודסייד מניות הגז בהובלת רציו מגיבות בירידות שערים חדות במחזורים גבוהים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות