אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים פשטה על שוק הפשפשים: העלמות מס ב-40% מהעסקים צילום: נעמה כנאפו

רשות המסים פשטה על שוק הפשפשים: העלמות מס ב-40% מהעסקים

בעל פיצוצייה שאינו מנהל ספרי חשבונות מאז 1997 אמר למבקרים: "כשאבא שלי ניהל את העסק היתה קופה רושמת והיום אין, כי אין לנו כמעט מכירות". השבוע צפויים מבצעי גבייה בירושלים ובדרום

10.12.2013, 14:00 | הדר קנה
בסוף השבוע האחרון ערכה רשות המסים מבצע גבייה ואכיפה בעסקים בתל-אביב וגוש דן במהלכה נגבו כ-11.8 מיליון שקל מ-355 עסקים. הביקורת נערכה, בין היתר, בשוק הפשפשים ביפו ובאזור שמסביב לו בחנויות הטקסטיל, התאורה ואביזרי האופנה בתל אביב.

115 עובדים מכל יחידות מס הכנסה, מע"מ ומיסוי מקרקעין השתתפו בפשיטות שנערכו בניהולו של יעקב סברנסקי, פקיד שומה תל-אביב 3. הרשות גילתה כי ב-40% מהעסקים מתבצעים עבירות של העלמת הכנסה.

שוק הפשפשים, צילום: יובל חן שוק הפשפשים | צילום: יובל חן שוק הפשפשים, צילום: יובל חן

באחד מן המקרים, נמצא בעל פיצוצייה שאינו מנהל ספרי חשבונות מאז 1997. לשאלות המבקרים השיב: "כשאבא שלי ניהל את העסק הייתה קופה רושמת והיום אין, כי אין לנו כמעט מכירות".

בחלקה השני של הפשיטה שהתמקד בתחומי הטקסטיל, התאורה ואביזרי האופנה, נמצא כי ב-13% מהעסקים לא נרשמו הכנסות. בעסק בענף הפרסום הסבירה העובדת כי לא רשמה הכנסה מאחר והיא אינה יודעת להנפיק קבלות בתוכנת רישום הכספים.

מנהל רשות המסים, משה אשר: "המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת ההנחיה למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה. אין סיבה שאזרחים שומרי חוק ייאלצו לשאת בנטל כלכלי כבד יותר בשעה שאחרים בוחרים לעבור על החוק ואנו פועלים במטרה לגבות מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל – שהוא ראוי גם בתחום המס".

מבצע זה הוא חלק משרשרת מבצעים מחוזיים שערכה רשות המסים בחודש האחרון בכל הארץ, בהם נגבו עד כה כ-60 מיליון שקל. ברשות המסים מזהירים כי מבצעי גבייה נוספים צפויים השבוע באזור ירושלים והדרום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
להלחם בהון השחור? אין קל מזה- עקבו אחר מכוניות הפאר
פנו לכל בעל מכונית , ישנה כחדשה, שערך המחירון שלה מעל 300,000 ש"ח, תמצאו העלמות מס במליארדים, החוכמה כמובן ברגע שאתה מוצא משיהו כזה, זה גם לברר איפה הוא גר, ומה הוא מצהיר כהכנסתו, והאם הוא מקבל קצבאות מביטוח לאומי. תתפלאו לראות כמה מקבלי השלמת הכנסה נוסעים בגיפ חדש של אוודי...
דן  |  11.12.13
7.
כסף קטן...הכסף הגדול נימצא בחברות עם הרווחים הכלואים...
כמה כסף יכול להעלים בעל פיצויציה??? או המסכן מהשטיחים??? רשות המיסים הולכת איפה שהכי קל... בדומה למשטרת התנועה שהציבה מצלמות מהירות במקום להכניס סיורים רגליים במרכזי הערים... כל עוד נמשיך לשמוע על פרשות שחיתות וביזבוז כספי ציבור כל שני וחמישי, המצב לא ישנה !
צ'ומפי , מרכז  |  11.12.13
לכל התגובות