אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל עריאן: "בשנה הבאה הכלכלה העולמית תהנה מצמיחה מהירה יותר"

אל עריאן: "בשנה הבאה הכלכלה העולמית תהנה מצמיחה מהירה יותר"

מנכ"ל חברת ניהול הקרנות פימקו מעריך כי הכלכלה העולמית תתרחב ב-2014 בשיעור של עד 3%, אך מדגיש כי למרות התחזית האופטימית, הצמיחה לא תגיע למהירות הנחוצה

10.12.2013, 18:48 | בלומברג

הכלכלה העולמית תהנה מצמיחה מהירה יותר בשנה הבאה, על רקע שיפורים בארצות הברית ובגוש היורו שיפצו על ההאטות בסין וביפן, כך מעריך מוחמד אל עריאן, מנכ"ל חברת ניהול הקרנות, פימקו, שמנהלת נכסים בשווי 1.97 טריליון דולר. לדבריו, הכלכלה העולמית צפויה להתרחב ב-2014 בשיעור שינוע בין 2.5%-3%, זאת לעומת צמיחה של 2.3% השנה. במקביל, הצמיחה בארצות הברית תואץ בין 2.25%-2.75% מ-1.8% השנה.

קראו עוד בכלכליסט

"הכלכלה האמריקאית מחלימה", אמר בראיון. "המאזנים של משקי הבית במצב טוב יותר". כמו כן, כלכלת גוש היורו תתרחב ב-2014, להערכתו של אל עריאן בין 0.25%-0.75% , זאת לאחר שהשנה התכווצה ב-0.4%.

מנגד, הערכתו של אל עריאן היא כי הצמיחה בכלכלה הסינית תואט לשיעור בין 6.75%-7.25% מ-7.8% בשנה החולפת. במקביל, כלכלת יפן תתרחב בין 1%-1.5%, ירידה מ-2.4% ב-2013.

וול סטריט. "הכלכלה האמריקאית מחלימה", צילום: איי אף פי וול סטריט. "הכלכלה האמריקאית מחלימה" | צילום: איי אף פי וול סטריט. "הכלכלה האמריקאית מחלימה", צילום: איי אף פי

בנוגע לצמצום היקף תכנית הרכישה של הבנק הפדראלי המרכזי, אל עריאן אמר כי הוא בטוח כמעט לגמרי שהבנק המרכזי יתחיל בכך עד סוף מרץ, אף שיש סיכוי של 50% שהמהלך יקרה כבר בשבוע הבא. לדבריו, המדיניות המוניטארית ה"היפראקטיבית" שבה נקט הבנק המרכזי העניקה לכלכלה האמריקאית זמן להתאושש לאחר המיתון העמוק ביותר שחוותה מאז ימי השפל הגדול.

עם זאת, אל עריאן מדגיש כי גם לאחר שהכלכלה תשתפר בשנה הבאה, היא עוד לא תגיע ל"מהירות הנסיגה" הנחוצה. הרכיב המשמעותי שחסר הוא עלייה בהוצאות ההון של החברות. "עוד לא חווינו עלייה משמעותית בהשקעות העסקיות", הסביר. "חברות עדיין מעדיפות להשתמש בכסף העודף שלהן למטרות חיזוק פיננסי כמו רכישה חוזרת של מניות אן הגדלת הדיבידנדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות