אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עדכון המדדים: הביקושים וההיצעים הצפויים במסחר הנעילה של יום חמישי צילום: אוראל כהן

עדכון המדדים: הביקושים וההיצעים הצפויים במסחר הנעילה של יום חמישי

אתמול לאחר המסחר פרסמה הבורסה את כל עדכוני המדדים הצפויים ביום ראשון הקרוב. כמו בכל עדכון, הביקושים וההיצעים ביום הפעילות האחרון שלפניו ישפיעו על היקפי המסחר

11.12.2013, 09:59 | אורי טל טנא

הבורסה פרסמה אתמול את עדכון הרכב המדדים החדש הצפוי להתעדכן בראשון הקרב, ואת הפרמטרים לקביעת משקולות המניות במדדים.

לטבלת הביקושים וההיציעים הצפויים בעקבות העדכון במסחר הנעילה של יום חמישי לחצו כאן.

לצורך ידיעה זו נעשה שימוש בפרמטרים שהבורסה פרסמה כדי לחשב את עודפי הביקוש וההיצע הצפויים למניות במסגרת מסחר הנעילה של יום חמישי. הטבלה המצורפת דומה מאוד לטבלה שפורסמה באתר ביום ראשון שעבר, לאחר היום הקובע להרכב המדדים, ולפני שהבורסה פרסמה באופן רשמי את העדכון בפועל.

מרבית השינויים מהחישוב המקורי שפורסמו בטבלה שפורסמה נובעים מהודעות רטרואקטיביות של חברות, לאחר המועד הקובע, על שינויים שחלו לפני המועד הקובע לצורך חישוב הרכב המדדים. כך למשל, פרוטליקסנמנעה מירידה של מדרגה של אחזקות ציבור בזכות דיווח שאלרובכבר לא מוגדרת כבעל עניין, וקומטאץ' נמנעה מיציאה ממדד יתר 50 ע"י המרת מניות רדומות.

היצעים וביקושים (אילוסטרציה), צילום: shutterstock היצעים וביקושים (אילוסטרציה) | צילום: shutterstock היצעים וביקושים (אילוסטרציה), צילום: shutterstock

מניעת יציאתה של קומטאץ' ממדד יתר 50 הובילה ליציאתה של מניית פיסיבי ממדד זה. כמו כן, העליה בערך השוק המחושב של קומטאץ' מנעה את כניסת מניית אנלייט אנרגיה למדד בלוטק 50.

שינוי נוסף יחסית להערכה המקורית הוא הביקוש למניית כור, שיהיה נמוך מההערכה המקורית, ובגלל שברי אחוזים של שיעור אחזקות הציבור המניה תחושב לפי מדרגת אחזקות ציבור של 20% ולא של 25%.

ביום שישי, ה 20.12, יוחלפו מניות פריגועם מניות "פריגו החדשה", המניה שלתוכה מוכנסות הפעילות של פריגו ושל אלן לאחר המיזוג. מבחינת המשקיעים בבורסה בתל אביב להחלפה זו לא תהיה השפעה, כאשר תעודות הסל לא יצטרכו לבצע התאמות מעבר להחלפה הטכנית בין המניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות