אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורוגוואי: מותר לגדל מריחואנה ולסחור בה צילום: איי אף פי

אורוגוואי: מותר לגדל מריחואנה ולסחור בה

אורוגוואי הפכה למדינה הראשונה בעולם שמתירה בחוק גידול, מכירה וצריכה של מריחואנה. כל אזרח מעל גיל 18 יוכל לקנות מדי חודש 40 גרם מריחואנה

11.12.2013, 12:14 | סוכנויות הידיעות

בשורות טובות ביותר למעשני סם הקנאביס ומהפכה גדולה במדינה הקטנה מדרום אמריקה: אורוגוואי הפכה הלילה (יום ד') למדינה הראשונה בעולם שמתירה לחלוטין גידול, עיבוד, סחר וצריכה של מריחואנה (קנאביס). על פי החוק החדש, הממשלה תפקח על הצריכה והרכישה של הסם בידי כל אזרח בצעד שנועד לפקח על התמכרות לסמים ועל אלימות שקשורה לסמים.  

קראו עוד בכלכליסט

 עם אישור החוק, הנשיא חוסה מוחיקה צפוי לחתום עליו. הנשיא בן ה-78, שניהל קמפיין בעד לגליזציה גורפת של מריחואנה, אמר שהוא רוצה ששוק המריחואנה יתחיל לפעול בשנה הבאה. 

חוגגים באורוגוואי , צילום: איי פי חוגגים באורוגוואי | צילום: איי פי חוגגים באורוגוואי , צילום: איי פי

 לסוכנות לבקרת סמים באורוגוואי יש 120 ימים, עד אמצע חודש אפריל, כדי לנסח תקנות שיאפשרו למדינה לשלוט על שוק המריחואנה כולו - משלב הגידול ועד לשלב העישון של הסם. על פי החוק החדש, כל מי שרוצה לגדל מריחואנה או לסחור בה צריך להירשם אצל הרשויות ולקבל מהמדינה רישיון. כמו כן, כל אזרח מעל גיל 18 יוכל לקנות מדי חודש 40 גרם מריחואנה מבתי מרקחת שנמצאים בפיקוח ממשלתי ולגדל עד שישה שיחי מריחואנה בביתו.  

 חוגגים את ההתרה בשימוש במריחואנה, צילום: איי אף פי חוגגים את ההתרה בשימוש במריחואנה | צילום: איי אף פי  חוגגים את ההתרה בשימוש במריחואנה, צילום: איי אף פי

במקביל לקמפיין שניהלה הממשלה בעד החוק היא פרסמה אזהרה לפיה עישון חשיש מסוכן לבריאות. "לא מדובר בליברליזציה של מריחואנה. ניתן לצרוך אותה בהתאם לפרמטרים מסוימים שנקבעו בחוק. אני חושב שזה יצמצם את הצריכה", אמר הסנאטור לואיס גאלו, רופא לשעבר שתמך בחוק, לסוכנות הידיעות AP. מנגד, מתנגדי החוק הזהירו מהשפעות הסם על הבריאות.

שר הבריאות לשעבר אלפרדו סולרי, סנאטור מ"מפלגת קולורדו", הביע חשש שהחוק החדש יקל על ילדים ומבוגרים לשים את ידיהם על חשיש. "ההשפעות על המדיניות הזו על בריאות הציבור יהיו איומות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות