אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: נוקיה מפתחת סמארטפון אנדרואיד מוזל

דיווח: נוקיה מפתחת סמארטפון אנדרואיד מוזל

המכשיר מכונה נורמנדי וצפוי להריץ גרסה סגורה ומתואמת של אנדרואיד, בדומה לזו של טאבלטי אמזון. עדיין לא ידוע אם המכשיר יושק או שייגנז עם השלמת רכישת החברה בידי מיקרוסופט

11.12.2013, 15:33 | נמרוד צוק

האם נוקיה תעשה תפנית דרמטית ותציג מכשיר מבוסס אנדרואיד? לפי דיווח שפורסם אמש באתר The Verge וטרם אושר רשמית, החברה עובדת בחודשים האחרונים על מכשיר ראשון מבוסס אנדרואיד, שמכונה "נורמנדי".

קראו עוד בכלכליסט

הטלפון מיועד לקטגוריית המכשירים המוזלים וצפוי להשתמש בגרסה נפרדת של אנדרואיד אשר לא נשענת על חנות האפליקציות של גוגל - בדומה למכשירי הקינדל Fire של אמזון. המכשיר עשוי לשמש כתחליף פופולרי יותר למכשירי סדרת Asha של החברה, שמתקשים לכבוש נתח משמעותי בשל הפלטפורמה המוגבלת ומיעוט האפליקציות עבורה.

מכשיר הנורמנדי, בתמונה מחשבון הטוויטר של evleaks מכשיר הנורמנדי, בתמונה מחשבון הטוויטר של evleaks מכשיר הנורמנדי, בתמונה מחשבון הטוויטר של evleaks

צילום ראשון של המכשיר, הדומה בעיצובו למכשירי סדרת לומיה של החברה, דלף כבר בנובמבר ופורסם על ידי evleaks, כשהוא מוצג כדגם נוסף מסדרות לומיה או Asha - ורק עתה התברר כי מדובר בדגם מבוסס אנדרואיד.

פיתוח המכשיר החל לפני שמיקרוסופט ונוקיה החלו במו"מ על מכירת חטיבת המכשירים והשירותים של נוקיה לענקית התוכנה, ועתה לא ברור האם הוא יצא ב-2014 כפי שתוכנן, או שמיקרוסופט תעדיף לגנוז אותו כדי שלא לפגוע בפלטפורמת ווינדוס פון מתוצרתה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות