אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעת חוק: מוסדות המדינה יחוייבו לשלם לספקים חיצוניים תוך 45 יום צילום: יובל חן

הצעת חוק: מוסדות המדינה יחוייבו לשלם לספקים חיצוניים תוך 45 יום

זאת לעומת המצב היום שבו עסקים רבים נאלצים לספוג איחור של חודשים רבים בתשלום עבור השירותים שהם נותנים. יוזם ההצעה ח"כ אילטוב: "עיכוב התשלומים גורם לתגובת שרשרת בעסקים הקטנים ולפגיעה ממשית בכלכלה"

11.12.2013, 18:53 | אמנון אטד

ביום ראשון הקרוב תעלה להצבעה בוועדת שרים לחקיקה הצעת חוק פרטית שנועדה להסדיר את נושא התשלומים של מוסדות המדינה - גופים המתוקצבים מתקציב המדינה או נתמכים על ידו - לספקים ולנותני שירותים חיצוניים. את הצעת החוק יזם ומוביל יו"ר ועדת משנה לעסקים קטנים ובינוניים ח"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו), בשיתוף עם להב (לשכת העצמאים והעסקים בישראל).

קראו עוד בכלכליסט

רו"ח אהוד רצאבי נשיא להב רו"ח אהוד רצאבי נשיא להב רו"ח אהוד רצאבי נשיא להב

הצעת החוק קובעת כי גופים אלה, ובהם חברות ממשלתיות, רשויות מקומיות, מערכת הביטחון, קופות החולים, אוניברסיטאות ועוד, יחויבו לשלם לספקים ולנותני השירותים תוך 45 יום ממועד הוצאת החשבונית זאת לעומת המצב הקיים היום, שבו עסקים רבים נאלצים לספוג איחור של חודשים רבים בתשלום עבור השירותים שהם נותנים, בשיטות תשלום כמו "שוטף פלוס 60 יום", "שוטף פלוס 90", ובמקרים מסוימים מגיע התשלום אפילו רק אחרי שנה מיום אספקת הסחורה או מתן השירות.

ח"כ אילטוב אמר היום (ד') כי הוא "רואה בנושא מוסר התשלומים את אחד האתגרים החשובים והמשמעותיים לפתרון וקידום העסקים הקטנים בישראל. עיכוב התשלומים גורם לתגובת שרשרת בעסקים הקטנים ובסופו של דבר לפגיעה ממשית בכלכלה, שכן העלויות הנוספות על הריביות מתגלגלות לכיסו של הצרכן". לדבריו, הצעת החוק תאפשר לקצר את זמן מועד התשלום של מוסדות המדינה לעסקים הקטנים.

נשיא להב, רו"ח אהוד רצאבי אמר אתמול: "פקידי האוצר עדיין לא הפנימו כי עצמאים, פרילנסרים ובעלי עסקים קטנים ובינוניים הינם שבירים ביותר מבחינה פיננסית, וכי כל מצב בו הם לא מקבלים תשלום במועד עלול לגרום להם בעיות נזילות קשות עד לקריסת עסקיהם. החלטת הממשלה לאישור החוק תהווה תיקון עוול היסטורי שיוכיח באופן מעשי את תמיכת הממשלה בעסקים הקטנים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות