אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי נייר חדרה חוזרים לעבודה: לא יהיו פיטורים צילום: נמרוד גליקמן

עובדי נייר חדרה חוזרים לעבודה: לא יהיו פיטורים

לפנות בוקר הושג הסכם שימנע פיטורי עובדים במפעל של כלל תעשיות אך יביא לקיצוץ של עד 8% בשכר והקפאת תוספות שכר עד 2016

12.12.2013, 08:51 | מיקי פלד וגיל קליאן

סכסוך העבודה בנייר חדרה הגיע הבוקר (ה') אל סופו עם חתימה על הסכם קיבוצי חדש בחברה שבבעלות כלל תעשיות. העובדים יחזרו הבוקר לעבודה מלאה, לאחר שאתמול (ד') עבדו בצורה חלקית בלבד לאור השבתה.

קראו עוד בכלכליסט

הפגנת עובדים במפעל נייר חדרה (ארכיון), צילום: זוהר שחר לוי הפגנת עובדים במפעל נייר חדרה (ארכיון) | צילום: זוהר שחר לוי הפגנת עובדים במפעל נייר חדרה (ארכיון), צילום: זוהר שחר לוי

ההנהלה התחייבה שלא לפטר עובדים מבין 375 העובדים המאוגדים בוועד בשלוש השנים הקרובות, אלא להציע פרישה מוקדמת ל-28 מהם עם פיצויים מוגדלים. כמו כן, תתבצע הפחתת שכר דיפרנציאלית, כך עובדים המשתכרים עד 10,000 שקל בחודש לא יספגו קיצוץ, ומדרגה זו עד 15 אלף שקל בחודש ברוטו תעשה הפחתה של 2.5%, עד 25 אלף ברוטו הפחתה של 5% ומעל זה הפחתה של 8%. כמו כן, יוקפאו תוספות שכר שונות בשיעור של 1%-2.5% במהלך שלוש השנים הקרובות.

הסכסוך במפעל החל לפני כשבועיים, לאור דרישת ההנהלה לקצץ בשכר 375 העובדים הוותיקים של המפעל, אלו המועסקים בהסכם קיבוצי ומאוגדים בוועד עובדים. הם נהנו עד כה מתוספות שכר של כ-4.5% לשנה. לאחר סירוב מצד הוועד, איימה ההנהלה לפטר 200 מהם ואף השביתה בעצמה את המפעל.

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר הבוקר כי "אני מברך את ועד העובדים וההנהלה על האחריות שגילו ושמח שמאות משפחות לא נכנסות למעגל האבטלה ופרנסתן ניצלה". מהצד השני, מנכ"ל נייר חדרה עופר בלוך, אמר כי "אני מקווה שהוויתורים שנעשו על ידי כל עובדי המפעל בחדרה יסייעו לחברה להתמודד בצורה מיטבית בשוק הנייר התחרותי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הישג להנהלה הכושלת
לכאורה יש ניגוד במה שרשום הרי ההנהלה השיגה בדיוק מה שרצתה לפני השביתה אז איך אפשר להגיד שהיא כושלת וזה אופייני לוועד עובדים זה אחרי שהוריד את ההנהלה לקרשים ביחד עם העובדים חזר שוב וויתר תמורת שום דבר חזרה להנהלה - ההסכם שמכונת הנייר הלבן תמשיך לעבוד בהפסדים של 30 מליון שח בשנה האם זה טוב לתעשייה זו ולמפעל זה התשובה לא היה צריך לפזר את עובדי הייצור בחטיבה זו שהם כ-50 איש בתוך הקבוצה ולייבא נייר וזה בעוד חודש או שניים מה שיקרה ושוב יחזרו לשבות הוועד הצהיר שהוא רוצה למזער נזקים אך לצערנו תמורת שום דבר נתן את הכל
אפי  |  12.12.13