אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: ג'י.פי.מורגן ישלם כמיליארד דולר כדי לסגור החקירה נגדו בפרשת מאדוף צילום: אי פי איי

מסתמן: ג'י.פי.מורגן ישלם כמיליארד דולר כדי לסגור החקירה נגדו בפרשת מאדוף

הבנק ישלם את הקנסות כדי ליישב חקירה של משרד המשפטים שבחנה חשדות לפיהן לא סיפק אזהרות הולמות לגבי פעולותיו של מאדוף. במסגרת ההסדר תבוטל תביעתו של התובע הכללי של מנהטן

12.12.2013, 10:22 | סוכנויות הידיעות
הבנק האמריקאי ג'י.פי.מורגן צ'ייס ישלם, ככל הנראה, למשרד המשפטים למעלה ממיליארד דולר בקנסות כדי ליישב חקירה פלילית, שבחנה את החשד שהבנק לא סיפק אזהרות הולמות לגבי פעולותיו של ברנרד מאדוף, כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל.

לפי הדיווח, המתבסס על מספר מקורבים לפרשה, ההסדר (שכולל גם הסכם ביטול תביעה עם התובע הכללי של מנהטן, פריט בהאררה), ככל הנראה, יושלם על סוף השנה. החקירה התמקדה בשאלה האם הבנק לא התריע בפני הרגולטורים על אף שלל נורות אזהרה שנדלקו. במרכז התביעה, השאלה מדוע הבנק לא הגיש דו"ח רשמי בארצות הברית עם החשדות שלו, על אף שהגיש דו"ח דומה בבריטניה.

בנק ג בנק ג'יי.פי. מורגן צ'ייס | צילום: אי פי איי בנק ג

הקשרים העסקיים של מאדוף עם ג'י.פי.מורגן נמשכו כשני עשורים עד למעצרו בדצמבר 2008, בגין הונאת פונזי של 17 מיליארד דולר.

בנוסף לקנס שישלם למשרד המשפטים, הבנק הגדול ביותר בארה"ב ישלם למוסדות הרגולציה קנסות נוספים הקשורים לאזהרות הלקויות שהעביר לגבי מאדוף.

בתוך כך, בניו יורק נמשך משפטם של חמישה עובדים לשעבר של מאדוף, המואשמים בסיוע להונאה. אתמול (רביעי) החלה החקירה הנגדית של סגנו של מאדוף, פרנק דיפסקאלי, המעיד מטעם התביעה נגד החמישה. דיפסקאלי עצמו כבר הודה באשמה ועונשו בשל חלקו בהונאה עשוי להגיע עד ל-125 שנות מאסר. "זה כלל לא הרגיש טוב", הודה על דוכן העדים בתשובה לשאלה כיצד זה הרגיש להונות את רשות ני"ע האמריקאית (SEC).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות