אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כבר לא בממתינה: מיקרוסופט במקום השלישי בשוק הסלולר

פרשנות

כבר לא בממתינה: מיקרוסופט במקום השלישי בשוק הסלולר

הצמיחה העולמית המאוחרת של ווינדוס פון 8 מוכיחה שוב שמיקרוסופט טובה בריצה לטווח ארוך. החברה יותר מהכפילה את נתח השוק שלה באירופה

13.12.2013, 20:49 | איתי שמושקוביץ
ההשקה החגיגית של ווינדוס פון 8 לפני קצת יותר משנה היתה די מביכה. מי שציפה להסתערות מסיבית של מיקרוסופט על שוק הסלולר, בניסיון לסגור את הפערים העצומים מול גוגל ואפל (אולי אפילו הזדמנות אחרונה לניסיון כזה), קיבל השקה מקרטעת. חנות האפליקציות החווירה מול השפע שכבר הציעו המתחרות, גם בכמות וגם באיכות, ובלי אפליקציות עדכניות ופופולריות הצרכנים לא מיהרו לעבור למערכת ההפעלה החדשה יחסית שהציעה מיקרוסופט.

קראו עוד בכלכליסט

 אבל אין טעם לצפות להסתערות של מיקרוסופט. מדובר בחברה שרצה למרחקים ארוכים מאוד ובקושי יודעת לתת ספרינט קצר. וגם כאן, נראה שהריצה לטווח ארוך השתלמה. ההספדים המוכרים של מיקרוסופט עודכנו, הפער מול המתחרות נראה ככזה שכבר אי אפשר לסגור, אבל מחקר עדכני של חברת Kantar קובע כי בשלושת החודשים שהסתיימו באוקטובר תפסה ווינדוס פון נתח שוק של יותר מ-10% באיחוד האירופי - יותר מפי שניים לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

ווינדוס פון נוקיה לומיה 620. זול וטוב ווינדוס פון נוקיה לומיה 620. זול וטוב ווינדוס פון נוקיה לומיה 620. זול וטוב

זאת לעומת iOS של אפל, שירדה מ-20.8% אשתקד ל-15.8% כיום. בבריטניה נתח השוק קפץ פי 2.5 ל-11.9%, ועל פי גרטנר מספר מכשירי ווינדוס פון שנמכרו בעולם ברבעון השלישי של השנה זינק ב-156% לעומת הרבעון השלישי של 2012 - העלייה הגבוהה ביותר שנרשמה בין מערכות ההפעלה השונות. הנתונים האלה מגיעים אחרי ש־IDC מצאה כי כבר בקיץ עקפה ווינדוס פון את iOS ותפסה את המקום השני בדרום אמריקה. "פורבס" מיהרו לקבוע כי ווינדוס פון תסייע למיקרוסופט לעקוף את אפל בתוך שלוש שנים.

כבר לא בממתינה כבר לא בממתינה כבר לא בממתינה

מאחורי ההתעוררות הזו עומדים שני גורמים עיקריים - סמארטפונים זולים וטובים (בניגוד לחלק ממכשירי אנדרואיד הזולים), שמהווים את עיקר המכירות באיחוד האירופי, והגדלת מגוון היישומים. בחודשים האחרונים הגיעו לחנות האפליקציות של ווינדוס פון - באיחור ניכר - פייסבוק, פורסקוור, פליפבורד, ווייז וגם אינסטגרם, בהשקה חלקית ומגומגמת משלה.

בשבוע שעבר אושרה סופית רכישת נוקיה על ידי מיקרוסופט, ופתאום נראה ששוק המובייל, שכבר ברח לענקית התוכנה, נפתח מחדש לתחרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
מקום שלישי
עם החומרה של נוקיה הם היו אמורים לעבור את כולם ולהגיע למקום הראשון כבר מזמן , העובדה שחלונות-8 ומיקרוסופט מדשדשים במקום השלישי הוא תוצאה של שנים שבו מיקרוסופט זלזלו ועדיין מזלזלים בלקוחות כיוון שיש להם מונופול בסקטור הPC, בשוק הסלולר הם במצב רע מאוד והסיכויים שלהם להצליח קלושים ביותר , ברגע שהשם של נוקיה ירד מהמכשירים בשנת 2014 אף אחד לא יגע בהם אפילו עם מקל .
גבריאל  |  15.12.13
לכל התגובות