אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תעריפי המים יירדו בתחילת ינואר ב-5% צילום: שאטרסטוק

תעריפי המים יירדו בתחילת ינואר ב-5%

מתחילת 2014 יעמוד תעריף המים על 8.8 שקלים לקוב, זאת במקום 9.26 שקלים כיום. במשרד האוצר וברשות המים מייחסים את ההוזלה בתעריף להתייעלות שנכפתה על תאגידי המים

12.12.2013, 16:00 | ליאור גוטמן
תעריפי המים יירדו בתחילת ינואר בשיעור של 5%. כך הודיעה היום (ה) מועצת רשות המים. ההפחתה הצפויה גדולה יותר מההכרזה המקורית מלפני כחודש אז פורסם לכלל השחקנים בשוק שימוע לקראת הפחתת תעריף בשיעור של כ-3%.

קראו עוד בכלכליסט

מד מים, צילום: צביקה טישלר מד מים | צילום: צביקה טישלר מד מים, צילום: צביקה טישלר

לפיכך, מתחילת ינואר הקרוב יוזל תעריף המים ויעמוד על 8.8 שקלים לקוב מים (עד למכסה של 7 קוב לחודשיים לכל נפש), זאת במקום 9.26 שקלים כיום. צריכה מעל מדרגת המכסה הראשונה תעלה 14.16 שקל לקוב, זאת במקום 14.91 שקל כיום.

במשרד האוצר וברשות המים מייחסים את ההוזלה בתעריף להתייעלות שנכפתה על תאגידי המים כמו גם לעובדה שהמדינה כבר הודיעה על כוונה לצמצם את היקף רכישות המים ממתקני ההתפלה בקרוב ל-30%.

עוד מסבירים שם שמשק המים הוא אחד מצרכני החשמל הכבדים במדינה, ואלמלא תעריף החשמל היה מתייקר במאי האחרון בשיעור של 5.5% אזי הצרכנים היו מרוויחים הוזלה כפולה ויותר של תעריף המים. פעימת התעריף הבאה מתוכננת לאמצע 2014 אז ישוקללו נתוני המשק לרבות צריכת החשמל החדשה של מקורות, חברה שאמורה להתנתק בתחילת שנה הבאה מחברת החשמל ולצרוך חשמל פרטי מתחנת הכוח דוראד.

"אני משוכנע שגם בשנה הבאה נוכל לקדם התייעלות נוספת של כל הגורמים במשק המים ולהביא להקטנה נוספת של התעריף לצרכן", אמר מנהל רשות המים ויו"ר המועצה אלכסנדר קושניר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
הממשלה אשמה ביוקר המחיה ב- 100%
הרפורמה של המים הביאה לעליית מחירים מטורפת של 33%. פעם המדינה סבסדה מים. היום אנחנו משלמים מע"מ של 18% על המים , שלא שילמנו לפני הרפורמה - וגם כל תרגיל המכסות זה מה שמייקר מאוד את המים. אף אחד לא עומד במכסות והם יודעים את זה ובונים על זה. שם נמצא הכסף. מחיר מופקע שהתחיל ב 11.95 הגיע תוך שנתיים ל- 14.91 ועכשיו יורד ל - 14.16. בנוסף יש כל מני תירוצים - למשל החשמל יקר וזה מייקר את המים. ובכן, אני מעריכה שחשבונות החשמל שאותם מקבלת מקורות גם מכילים תעריף גבוה כמו כולנו , וגם מכילים מע"מ - שאותו אנחנו כמובן סופגים. למה חשמל יקר? כי הממשלה מייקרת אותו. למה מים יקרים? אותו סיפור. נמאס לנו לשלם תעריפים מופקעים על מוצרים בסיסיים כמו מים וחשמל!!! מספיק לשדוד אזרחים!!
מירית  |  12.12.13
לכל התגובות