אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת הרצת המניות באי.די.בי: עדי שלג במגעים להסדר עם הפרקליטות צילום: עמית שעל

פרשת הרצת המניות באי.די.בי: עדי שלג במגעים להסדר עם הפרקליטות

ל"כלכליסט" נודע כי שלג, החשוד יחד עם דנקנר והברוקר איתי שטרום בתרמית בניירות ערך, עשוי לחתום על הסדר טיעון או להפוך לעד מדינה

15.12.2013, 08:25 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

עדי שלג, שחשוד בהרצת מניות אי.די.בי אחזקות ביחד עם נוחי דנקנר והברוקר איתי שטרום, נמצא במגעים עם פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) לחתימה על הסדר, כך נודע ל"כלכליסט".

האפשרויות העומדות בפני שלג הן לחתום על הסדר טיעון שבו יודה באישומים מופחתים, או לחתום על הסכם עד מדינה שבו יקבל חסינות מהעמדה לדין בתמורה למידע שיספק נגד החשודים האחרים. מתווה המגעים לא ידוע בשלב זה.

עדי שלג, צילום: עמית שעל עדי שלג | צילום: עמית שעל עדי שלג, צילום: עמית שעל

כפי שפורסם ב"כלכליסט", הפרקליטות צפויה לזמן את דנקנר ושטרום לשימוע בטרם הגשת כתב אישום. תיק החקירה בפרשה עבר ביולי לפרקליטות כדי שתכריע אם להגיש כתבי אישום נגד המעורבים. רשות ני"ע סבורה שיש תשתית ראיות מספקת להעמיד לדין את דנקנר, שטרום ושלג בגין עבירות של תרמית בני"ע, מרמה, הפרת אמונים וקבלת דבר במרמה.

על פי חקירת הרשות, בימים שקדמו להנפקת מניית אי.די.בי אחזקות בפברואר 2012 ביצעו שטרום ושלג, בעלי חברת ISP ומנכ"לה בהתאמה, עסקאות כדי לתמוך בשער גבוה למניה ולשפר את סיכויי הצלחת ההנפקה.

מבאי כוחו של שלג, עורכי הדין גיל דחוח וגלית רוטנברג, נמסר כי "בפרשה צצות ועולות שמועות השכם וערב. איננו מוצאים לנכון להתייחס לכל שמועה".

מפרקליטות מחוז תל אביב נמסר כי "התיק נמצא בטיפול ועל כן לא נוכל להתייחס אליו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות