אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היתרון של מונאקו: לא תשלם "סופר-מס" צילום: איי אף פי

היתרון של מונאקו: לא תשלם "סופר-מס"

האסיפה הלאומית בצרפת הצביעה בליל חמישי בעד ההצעה שמונאקו, בבעלותו של המיליארדר הרוסי דמיטרי ריבולובלב, תצטרך לשלם את המס על אף שהיא אינה מצייתת למערכת המס הצרפתית. אולם הממשלה הצרפתית ביטלה את התיקון ביום שישי

15.12.2013, 17:52 | סוכנויות הידיעות

ביום שישי קיבלה מונאקו פטור מתשלום שיעור מס גבוה על משכורות הגבוהות ממיליון יורו, זאת על אף שבמקור התבשרה הקבוצה כי תצטרך לעמוד בסופר - מס.

האסיפה הלאומית הצביעה בליל חמישי בעד ההצעה שמונאקו, בבעלותו של המיליארדר הרוסי דמיטרי ריבולובלב, תצטרך לשלם את המס על אף שהיא אינה מצייתת למערכת המס הצרפתית. אולם הממשלה הצרפתית ביטלה את התיקון ביום שישי, והוסיפה פיתול נוסף לסאגה המתמשכת.

קראו עוד בכלכליסט

עמנואל ריבירייה שחקן מונאקו, צילום: איי אף פי עמנואל ריבירייה שחקן מונאקו | צילום: איי אף פי עמנואל ריבירייה שחקן מונאקו, צילום: איי אף פי

הממשלה חשה שהתיקון טומן בחובו את הסיכון להיות מנוגד לחוקה, ולכן ביקשה מהאסיפה לבטל אותו, וכך קרה בהצבעה שבה 12 צידדו בביטול למול שמונה מתנגדים. "לא רצינו לקחת סיכון חוקתי או משפטי", עדכן את הכתבים שר התקציב ברנרד קזנובה.

לפי התיקון הליגה הייתה אמורה לגבות את המס בשם המדינה.

ה"סופר – מס", שיעור מס בגובה 75% שהיה חלק מהבטחות הבחירות של הנשיא פרנסואה הולנד, הוטל בתחילה על אנשים פרטיים שמרוויחים למעלה ממיליון יורו (1.38 מיליון דולר) בשנה, אולם בעקבות מחאה של המנהלים הבכירים במדינה ושחקנים כמו ז'ראר דפרדייה, הממשלה שינתה את החוק והפכה את החברות שמשלמות את השכר הגבוה לחבות במס.

המס מוטל על הכנסות שנתיות מעל מיליון יורו. הקבוצות הבכירות מתלוננות שהמס יוסיף עד 20 מיליון יורו לחשבון המס שלהן, אף שההכנסה של מונאקו אינה צפויה להיות גבוהה עד כדי כך.

בעונת 2011-12, כשהקבוצה שיחקה בליגה השנייה, המחזור הכלכלי שלה עמד על 21 מיליון יורו בלבד, זאת לעומת ההכנסה הצפויה של 400 מיליון יורו של פריס סן ז'רמן השנה.

14 מתוך 20 הקבוצות שמשחקות בליגה הצרפתית יושפעו מהמס, כשפריז סן ז'רמן שבבעלות קטארית תיפגע בצורה הקשה ביותר. הקבוצה, שהוציאה למעלה מ-200 מיליון יורו על ההעברות מאז רכשה אותה ב-2011 קרן השקעות הספורט של קטאר, צפויה לשלם סופר-מס של 20 מיליון יורו. בחודש שעבר, איגוד קבוצות הכדורגל הצרפתיות דחה שביתה מתוכננת במחאה נגד המס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות